Ekosystém les, pole, rybník…11.-15.10.2021 B

15. 10. 2021 | Kronika - Bohnice

Delfínci a Žabičky

Začali jsme zeleným pondělím – oblékli jsme se do zeleného a vydali se na výlet do Irska a Skotska a poznali jejich kulturu. Provedl nás skřítek Leprikón (zpívali jsme o něm i písničku), uvařili jsme si kouzelný nápoj podle receptu moudrých druidů (jeho účinnost byla 100%), zastříleli si z luku jako Ivanhoe a zatančili si tradiční skotské tance na písničku Dudy v Edinburghu. Moc nás to bavilo a celý den jsme si užili! Také nás od skřítka Leprikóna čekala sladká odměna – čokoládové zlaté mince. Povídali jsme si o tom, jak se na podzim mění příroda a jak se v tomto období daří zvířátkům v rybníku a v lese. V lese jsme se prošli s písničkou „Stojí, stojí bedla.“ Také jsme tento týden oslavili dvoje narozeniny. Na procházce jsme si nasbírali plné kapsy kaštanů. Zazpívali a zatančili jsme si českou lidovou „Tluču, tluču mák“.

Angličtina

Téma Ecosystem nabízí spoustu příležitostí ke konverzaci. Dozvěděli jsme se co jsou „Biotic“ a „Abiotic“ parts of the Ecosystem. 6e některé jsou „Big“ jako je „Earth, ocean, or jungle“ a jiné jsou „Small“ jako je „Lake, puddle or our garden“. Dozvěděli jsme se co je „Food chain“ a s tím jsme si procvičili jména zvířátek. Začali jsme trénovat písničku na keltské odpoledne.

S předškoláčky jsme se naučili co je „Same and different“ a taky jsme procvičovali počítání do dvaceti. Nadále procvičujeme konverzaci a správnou gramatickou skladbu věty.

Rytmika, tanečky, dramaťák: zelený den jsme oslavili skotským tancem.

Tvoření: společně jsme namalovali krajinu s rybníkem.

Sportovní klub: skákací opičí dráha a ribstoly nám protáhli každý sval!

Muzicírování: na písničku Dudy z Edinburghu se krásně tančí ????.