Fouká ze strnišť… 13.-16.11.2017 B

17. 11. 2017 | Kronika - Bohnice

Delfínci 
Tento týden byl plný větříčku, větru, hurikánu a orkánu. Venku nám sice moc nefoukalo, ale ve školce to byla jízda. Zkraje týdne nás ve školce navštívilo oblíbené divadlo s Vodnickou pohádkou, která se dětem moc líbila. Celý týden jsme na ni vzpomínali a připomínali si ji. Povídali jsme si taky o tom, jestli pro nás vítr může být nebezpečný a jak. A také, zda je pro nás třeba něčím užitečný. Přišli jsme na to, že nám může pomoct vyrobit energii nebo třeba s ním užijeme legraci, když pouštíme draka. I když nám moc venku nefoukalo, rozhodli jsme se draka jít pustit. Dopadlo to parádně a všichni si to moc užili. Celý týden zněla školkou píseň O drakovi, kterého bolí zub a báseň o větříčku a hruštičce. Společně jsme vyrobili dva papírové draky, holku a kluka a moc se nám povedli. Už teď se těšíme na další týden, kdy si budeme povídat o Životním prostředí a o tom, jak chráníme naší planetu.

Angličtina: Naučili jsme se novou anglickou písničku o větru a o všem co vítr dokáže. Z písně o názvu „Wind the bobbing up“ jsme se naučili první sloku a pokračovat budeme zase příště! Music improvisation nám rozvíjí představivost a fantazii. S xylofonem jsme si procvičili napodobení slyšené melodie, rozpoznání melodie již dětem známých písní atd. Na procházce po okolí jsme se učili directions – směr cesty (left, right, straight…).

Žabičky

V pondělí k nám do školky přišla milá návštěva: úžasné loutky (marionety) nám zahrály „Vodnickou pohádku“. „Fičí, fouká fujavice, už jsou tady plískanice!“ – přesně takto začínala básnička, kterou jsme se učili tento větrný týden! Pověděli jsme si, co je to vítr, na IT tabuli jsme si ukázali staré větrné mlýny v Holandsku a moderní větrné elektrárny. Žabičky kouzlily s modrou barvou; namíchali jsme čtyři odstíny, barvu pomocí brček rozfoukali po velkém archu papíru a nakonec jsme vyrobili papírové dráčky, které jsme nalepili – krásně jim to na té naší obloze sluší. A každý letí jiným směrem – takový byl v naší školce vítr! Bohužel ale s námi nevydržel na procházce, když jsme chtěli pouštět draka. To se utišil a připravil nám tím nelehký úkol. Ale i přesto jsme si pouštění hezkého barevného draka užili! Protože odlétají ptáci do teplých krajin, rozloučili jsme se s nimi novou písničkou „Vlaštovičko, leť“.

Rytmika, tanečky, dramaťák: tančili jsme zumbu a nádherně jsme se u toho zapotili!

Tvoření: vykrajovali jsme stylové ozdoby ze samotvrdnoucí hlíny a tuze nás to bavilo.

Sportovní klub: sudy, plazení, kotouly kladina skok, běh. Opičí dráha byla SUPER.

Muzicírování: po důkladném rozezpívání jsme si zahráli na rybáře a tančili jako ježci. Dupalo nám to krásně. 🙂