Halloween !!! 24.-27.10.2016 B

28. 10. 2016 | Kronika - Bohnice

I přesto, že podzim hýří barvami, u Delfínků tento týden jednoznačně vítězila oranžová a černá, tedy barvy typické pro Halloween. To bylo zřejmé již v pondělí, kdy jsme si malovali velké dýně na čtvrtku.

V úterý děti předvedly, jak jsou statečné a nebojí se pavouků. Každý si dokonce jednoho vyrobil a přilepil na velkou pavučinu.

Středa byla dnem slavnostním, hezky jsme se oblékli do divadla, které k nám přijelo. Veselé slepičky nás naučily mimo jiné kolik stojí vajíčko a jak šetřit penízky 🙂

O malinko kratší týden jsme završili vydlabáváním dýně, která nám vyzdobí školku i v následujícím týdnu při Halloween party.

U menších dětí bylo v tomto týdnu cílem poznávání barev oranžová a černá a také slovíčka pro dýni, čarodějnici a pavouka. A to se myslím zdařilo, protože „spider spider!!!“ ( pavouk pavouk ) vykřikovali všichni včetně nejmladších. Starší již odpovídají „I am scared of…“. ( Bojím se….). I když se zdálo, že se tento týden nebáli ničeho. Každý zkusil anglicky říci, jaký kostým má připravený na příští týden. Zasmáli jsme se u tradiční nezbedné říkanky Trick or treat smell my feet.

Anglický klub

V pondělí jsme s naším klubem dokončili písmeno Aa. Zkusili jsme si vyrobit písmeno z různých věcí ze třídy ( korálky, kaštany, brčka…). Zopakovali jsme si říkanku Ants on my arm a vlepili do sešitů. Ve středu jsme se rozloučili s knihou The Gruffalo velkým výtvarným projektem.

Hned z kraje týdne jsme řešili velmi důležitou věc a to „strach“. Pověděli jsme si, čeho se bojíme a co nám naopak strach nenahání. Také jsme zjistili, co vlastně ten HALLOWEEN je.

Celý týden školkou zněly strašidelné písničky hlavně z pohádky „Ať žijí duchové“. I když jsem do školky šli tento týden jen čtyřikrát, stihli jsme si ji krásně vyzdobit. Vyráběla se strašidla z vaty, netopýři z papíru a samozřejmě se dlabala dýně, která u polytechnické výchovy tento týden nemohla chybět.

Do takto nabytého týdnu se nám vešla dokonce i návštěva z divadla Pod čepicí s představením Finanční gramotnost. Byla to velká legrace a cvičila se při ni i předčíselná představa dětí. Děti se dozvěděly, kdy penízky můžou utrácet a kdy máme šetřit a proč. Dokonce už i víme i to, co je to bankomat.

Začátek dalšího týdne bude ještě ve znamení Halloweenu a v úterý nás čeká dokonce i HALLOWEEN PARTY, na kterou se všichni moc těšíme.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Přečetli jsme si Strašidelné pohádky pro malé strašpytlíky a hned dvě jsme si rovnou zahráli. Nikdo se nebál, zato jsme si užili hodně legrace : )

Tvoření: Pustili jsme se do vyřezávání domečků z dýní a povedli se dokonale. Jsou kouzelné!

Muzicírování: Naučili jsme se písničku Obluda. Je vtipná, je o strašidlech, dobře se na ni tančí a moc se nám líbí.

Sportovní klub: Zahráli jsme si na strašidelné sochy a pěkně jsme si u toho zadováděli!