Hrady… 5.-9.6.2017 B

9. 6. 2017 | Kronika - Bohnice

V pondělí k nám do školky zavítali poníci a nejenom, že jsme si je mohli pohladit, ale dozvěděli jsme se také jak se o ně správně pečuje a každý z nás se dvakrát svezl na menším a větším poníkovi. Úterní plavání bylo speciální v tom, že se rozdávalo mokré vysvědčení, které děti dostanou na závěrečné Zahradní slavnosti příští týden ve středu.  Při výtvarných činnostech jsme trénovali různé techniky razítkování a obtiskování a vytvořili krásné hrady, které jsme na konci týdne domalovaly. Už teď se moc těšíme na příští týden, kdy si povíme něco o zámcích. Vrcholem týdne bude, ale dozajista středeční ZAHRADNÍ SLAVNOST! Určitě všichni doražte, bude legrace. Hezký víkend.

Naši angličtináři se na týden proměnili převážně ve spanilé princezny a krále žijící na hradu. Tato slůvka si také pokoušeli osvojit a použít (a princess, a king , a castle). Velmi frekventované bylo také slovíčko rytíř (a knight), samozřejmě jen u statečných kluků. Pro některé děti bylo oblíbeným dnem úterý, kdy si často čteme knihy, většinou spojené s tématem týdne.  Tentokrát to byl „ZOG“, příběh o drakovi. Naučili jsme se hrát novou hru What’s the time Mr.Dragon? Při té si děti procvičily nejen hodiny, ale hlavně počítání.

Anglický klub

Děti si na začátku týdne zopakovaly hlásky celé abecedy. Na kartičce museli poznat hlásku a říci k ní několik slovíček. Dále jsme četli krátká slova začínající na písmeno Mm. To jsme také obtahovali v našem sešitu. V dalším dnu jsme se vrhli na věty a to konkrétně „Do you like…?“ Yes, I do. No, I don´t. Rozloučili jsme se s knížkou Jack and the flum flum tree. Příště nás čeká opět nová kniha.

Tento týden byl zase náramně vydařený! Děti si zajezdily na ponících, kteří nás navštívili hned první den. Dětem se projížďka velice líbila a dokonce se projeli i ti, kteří měli strach.
Povídali jsme si o hradech, jak, kdo a proč je nechávali postavit. Vyrobili jsme si vlastní zajímavé erby a zpívali spoustu zajímavých písní. A největším hitem se stala pohybová hra „Bouzov a Karlštejn“, kterou chtěly děti hrát každý den.

Rytmika, tanečky, dramaťák

Naše přípravy vrcholí, už brzy nás uvidíte v celé parádě!

Tvoření

Proběhly poslední dokončovací práce na divadelních kulisách.

Muzicírování

Pilovali jsme poslední detaily. Těšte se také na zpěv a tanec!

Sportovní klub

Atletické závody v orientačním běhu na zahradě byly skvělé. Měli  jsme je tentokrát ve své režii. 🙂

Věda je zábava

Jak vzniká zvuk? Můžeme ho vidět? Vyzkoušeli jsme si to.