Hrady…6.-10.6.2022 B

14. 6. 2022 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Dobývání hradu! To byla nejoblíbenější činnost tohoto týdne. Dobývali jsme uvnitř, dobývali jsme venku, dobývali jsme všude. Celý týden byla řeč o hradech. Ukázali jsme si ten nejznámější – Pražský hrad, ale také hrad Karlštejn, Kost, Bouzov nebo Křivoklát. V týdnu jsme měli dvě vzácné návštěvy 1.Zdravá pětka – přednáška o zdravém životní stylu i s ukázkou a ochutnávkou různých druhů ovoce a zeleniny a 2. beseda s paní Vítovou, autorkou dětských knih. Knížky nám ukázala, přečetla pár pohádek a popovídali jsme si, jak se vlastně knížky tvoří. V tomto týdnu byly celkem 3 narozeninové oslavy, takže bylo o zábavu postaráno! Samozřejmě jsme celý týden pilně trénovali na Zahradní slavnost, která se blíží. V příští týdnu si budeme povídat o zámcích.

Angličtina

This week we spent with a little bit of history talking about castles and everything that belongs to them. We made a castle out of cardboard. Next week we will continue in history and talk about Palaces. We already know the difference between them.

We continue to train carefully for the garden party, so we apologize, but the songs are currently a secret.

Preschoolers:

We practiced opposites, counting and understanding instructions. Plus we are preparing a performance for our garden party as well.

Rytmika, tanečky, dramaťák: naučili jsme se Turistickou příhodu s detektivní zápletkou ????

Tvoření: vyrábíme divadelní kulisy.

Sportovní klub: sportování na zahradě je top!

Muzicírování: do naší hitparády přibyla písnička Ahoj školko.

Žabičky

Povídání o hradech, jejich hradbách, padacích mostech, vodních příkopech a rytířích nám doplnily dvě vzácné návštěvy, které tento týden zavítaly do naší školky. V úterý to byla akce s názvem „Zdravá pětka“, kdy jsme se dozvěděli vše o zdravém životním stylu a ve čtvrtek nás navštívila p.Vítová s dětskými knihami. Děti knihami listovali a společně s p.Vítovou četly a prohlížely si obrázky. Namalovali jsme hrad s věžemi a venku na hřišti jsme si na dobytí hradu hráli. Také se u nás roztrhl pytel s oslavami narozenin; od středy do pátku jsme oslavili hned tři kamarády! Příští týden si budeme povídat o zámcích; sídlech králů a královen. A pilně se připravujeme na Zahradní slavnost.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Pilně nacvičujeme na letní slavnost a už se těšíme až se vám předvedeme.

Tvoření: Postavili jsme vysokou věž pro princeznu.

Sportovní klub: Cvičíme na zahradě naší MŠ a závodíme na odrážedlech.

Muzicírování: Zahráli jsme si rytmickou hru na tělo „salát“ a každý přimíchal dle svého.