Příprava na Zahradní slavnost…6.-10.6.2016 Ú

12. 6. 2016 | Kronika - Jirny

Vzhledem k blížící se besídce jsme se tento týden zabývali převážně nácviku na ni. S dětmi jsme vyráběli kostýmy, kulisy a různé jiné rekvizity potřebné na besídku. Používali jsme mnoho výtvarných technik. Malování, lepení, procvičovali jsme samostatné stříhání. Dále pak míchání různých barev nebo se batikovaly různé druhy látek. Mimo jiné děti vyráběly i dárečky pro své rodiče. Má to být překvapení, proto to tedy více popisovat nebudeme. Krom jiného jsme si z naší zahrady udělali relaxační zahrádku. Vysázeli jsme si kytičky  do truhlíků a nějakou zeleninu na záhonek a děti se pak o ni, společně s námi, budou starat.

Děti se dále učily, jak zacházet s mikrofonem. Zaměřili jsme se také na sluchové vnímání dětí. Besídku bude doprovázet různá hudba a děti by měly vědět, jak na kterou reagovat. Tímto Vás milí rodiče zveme na naše vystoupení dne 14.6.2016!

Tento týden jsme se  dozvěděli, kde žijí králové a královny v dnešní době. Na IT tabuli jsme objevovali zámky,hrady a poklady. Dozvěděli jsme se, kde všude v současnosti  je království a kde republika.

Co dříve dělali králové a královny a co dělají dnes? Také jsme se připravovali na letní besídku. Zpívali,hráli a vyráběli kostýmy, rekvizity a dekorace

Tanečky:

V průběhu celého týdne příprava na vodní pohádku – opakování šnečích, rybích a žabích tanečků.

Hudebka:

Opakování a upevňování říkanek, písniček s doprovodem kytary, příprava na zahradní slavnost.

Tvoření:

Výroba kulis, výzdoby vodního prostředí, tvoření kostýmů…

Sportovní hry

Nejdříve jsme se všichni proběhli po zahrádce. Vzali jsme si hokejky a zahráli jsme si mezi sebou zápas. Paní učitelku jsme také postavili do branky a všichni jsme zkoušeli jestli odrazí naše přihrávky. Nakonec jsme si zaházeli s míčky a vydýchali.