Hrajeme si na … cestovatele !!! 24.-29.7.2016 Ú

29. 7. 2016 | Kronika - Jirny

Cestovatelé

Tak tu máme další prázdninový týden, který byl na téma Cestovatelé. Na začátku týdne jsme si řekli, že si zahrajeme takovou táborovou hru. Nejdříve jsme si společně vyrobili autobus, kterým jsme jeli na“ Letiště“. Cestou jsme nabírali různé turisty. Utvořili jsme si několik autobusových zastávek. Děti si vzali své batůžky jako zavazadla a vydali jsme se na dovolenou k „moři“. Ze židliček a molitanových geometrických tvarů jsme si sestavili letadlo, měli jsme pilota i letušku a děti měly letenky, jako skuteční cestovatelé. Po příletu k „moři“ jsme si moře vytvořili ze šifonové látky, použili matrace a slunečník a při relaxační hudbě (šum moře) jsme se opalovali, hráli na pláži a plavali v moři. Nakonec jsme si vyrobili model letadla z lékařských špachtlí a dřevěných kolíčků. Ve středu jsme měli skákací hrad a naše výprava pokračovala výletem lodí. Šli jsme do lesa, kde jsme si vyrobili lodičky z přírodních materiálů, které jsme následně pouštěli po místním potůčku. To děti velice bavilo. Naučili jsme se také báseň o lodičkách. Domů od „moře“ jsme se vraceli vlakem. Vyrobili jsme si vláček z papíru a toaletních ruliček a pak jsme se na vlak šli procházkou podívat. Poslední den si děti vyrobili cestovatelský deník jako zážitek z dovolené. Použily papír a pastelky. V odpoledních hodinách se děti vydaly na cestu kolem světa známým trabantem Egu. Trabanta si v průběhu týdne vyrobily a cestovali s ním do Afriky, Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie. Asi se ptáte, jak jely přes oceán? Jednoduše, použily trajekt. Cestou potkávaly  lidi, zvířata, rostliny a také viděly různé zajímavosti. Na konci výpravy jsme si udělali soutěž. Projížděli jsme různými státy a na každé destinaci byla odměna, kterou si děti musely sami najít. Vyhrával každý, kdo splnil zadaný úkol. Anglicky si děti s Ivankou zazpívaly píseň a  plnily několik úkolů.