Hrajeme si na… Indiány 22.8.-26.8.2016 B

26. 8. 2016 | Kronika - Bohnice

Indiáni

Tento týden jsme se všichni ve školce proměnili v Indiány a Indiánky.

V pondělí jsme si povídali o životě Indiánů, kde bydlí, co nosí za oblečení, proč mají pomalované obličeje a také, jaké nosí krásné čelenky. Každý z nás si vybral svoje indiánské jméno, takže po školce neběhala Sofinka a Matouš, ale třeba Upovídaná pusa a Holý zadek.

V dalším dnu jsme si dokončili čelenky a pomalovali obličeje. Byli jsme jako opravdoví Indiáni.

Uprostřed týdne jsme si postavili na zahrádce tee-pee a vedle tee-pee dokonce vyrostl i skákací hrad. To byla legrace.

Výrobků bylo tento týden opravdu hodně, k čelence nám přibyla indiánská vesnička, na které jsme pracovali všichni společně, Indiáni z roliček od toaletního papíru a tee-pee z papíru.

Páteční den začal netradiční svačinkou na zahrádce, kde jsme si pochutnali na rajčátkách z naší školkové zahrádky. Byl to indiánský piknik se vším všudy. Po svačince jsme si nabarvili totem a krásně si u něj zatancovali.

V dalším týdnu se podíváme do světa pohádek.

Přejeme krásný prosluněný víkend.