Hrajeme si na … pravěk !!! 10.-14.8.2015

13. 8. 2015 | Kronika - Bohnice

Pravěk !!!

Tento krásný prázdninový týden jsme se s dětmi vydali do doby již minulé, do doby pravěké.

Zdůraznili jsme dobu bez elektroniky, aut a jiných podobných vymožeností.

Jak to mohlo v pravěku vypadat a jak se žilo v této době, jsme si vyprávěli první den. Hráli jsme pohybové hry na mamuty, na ještěry a stavěli jsme jeskynní obydlí.

Druhý den jsme si ukazovali jeskynní malby, prohlíželi jsme si několik původních fotografií a pokusili se podobný obrázek vytvořit pomocí suchých kříd, což děti náramně bavilo.

Ve středu a ve čtvrtek jsme se zaměřili na predátory žijící v této době, na dinosaury. Děti se dozvěděly, jak žili, kde se pohybovali, čím se živili apod. Každý si vyrobil svého vlastního dinosaura pomocí papírových talířků, barev a lepidla. Velice oblíbenou písní tohoto týden se stala „The Dinosaur song“.

V pátek jsme s dětmi opakovali, co se již dozvěděly a povídali si o tom, jak se pravěcí lidé oblékali a zdobili svá oblečení a obydlí.

Píseň týden: Mach a Šebestová na prázdninách

Prázdniny jsou senzace,

pořád samá legrace.

Pojedem k dědovi,

ten na nás nic nepoví.

Prázdniny jsou príma věc,

pokud nejsi jezevec.

Dej se k nám, patří k nám,

sluchátko i Jonatán.

Omlouváme se, ale slíbený skákací hrad z důvodu bezpečnosti dětí v tomto strašně horkém týdnu nebyl. Děti by se popálily. Vynahradíme to příště.