Hrajeme si na… Pohádky! 28.-31.8.2017 B

1. 9. 2017 | Kronika - Bohnice

S dětmi jsme si zazpívali písničku „Karkulka“ – nechyběl keyboard, Orffovy nástroje, tleskání a dupání. Ve druhé sloce písničky jsme si rozdělili role: děti se proměnily v Karkulky a vlky; Karkulky tleskaly a vlci dupali! Dětem se písnička moc líbila. Holky si tento týden vyrobily korunky pro princezny a kluci si vybarvili masky tygrů a koček, které také do pohádek patří. Moc se nám povedla i společná pohádka, kterou jsme vymysleli úplně sami. Princezna sice narazila do zdi a bouchla se do čela, nakonec, ale vše dobře dopadlo. Pohádku jsme parádně ilustrovali a můžete jí potkat na nástěnce. Na zahradě jsme si zpívali písničky z našich oblíbených pohádek, a naučili jsme se loupežnickou Pod dubem, za dubem… Pohádkové léto sice končí, ale nový školní rok bude určitě také pohádkový!