Ježek a jablíčko… 7.-11.9.2015

11. 9. 2015 | Kronika - Bohnice

To bylo ve školce dupání a funění! Není divu, vždyť byla plná školka ježků : ).

V pondělí jsme objevovali život ježků a taky jsme si je nádherně namalovali.

Na nástěnce visí celý ježčí sněm.

V úterý jsme zkoumali, čím se ježek živí. Už víme, že jablíčka mu moc nechutnají a nejradši má žížaly a brouky.

Zjistili jsme, že si dovede poradit i s hadem!

Ve středu jsme lepili našim ježkům bodlinky a přemýšleli jsme o tom, jak vypadají malá ježčata.

Ve čtvrtek jsme se z nás stali hospodyňky a hospodáři. Pečlivě jsme chystali zásoby na zimu a naše jablíčkové zavařeniny jsou úchvatné! Ještě jsme si u toho stihli o jablíčkách popovídat.

Pátek byl slavnostní, protože přijelo divadlo. Pohádka o Červené Karkulce od Ludmily Frištenské se nám velice líbila a setkání s vlkem jsme všichni ve zdraví přežili. Bylo to skvělé dopoledne!

Básnička týdne:

JEŽEK

Leze ježek, leze v lese,

jablíčko si domů nese.

Zahrabal se do listí,

od té doby spí a spí.

Tento týden jsme poznávali pichlavé ježky, naučili jsme se novou básničku „Leze ježek“ a krásně jsme se vystrojili na divadelní představení.

Píseň týdne: Když potkáte ježky:  https://www.youtube.com/watch?v=SCezdSoTyJg

Báseň týdne:

Leze ježek, leze v lese

jablíčko si domů nese.

Zahrabal se do listí

od té doby spí a spí.

Se žabičkami jsme si užily spoustu legrace. Zahráli jsme si pohybové hry na ježky a lišky.

Vyrobili jsme si obrázek ježka pomocí vlastních dlaní. Tuto techniku děti velice ocenily.

Téma ježka jsme zahrnuli i do rozcviček a čtených pohádek.

V pátek nás čekal krásný bonus v podobě divadelního představení. Děti měly možnost shlédnout pohádku o Červené karkulce. Žabičky byly nadšené a moc jim to ve svátečním oblečení slušelo!

V tomto týdnu jsme si s dětmi kromě povídání o ježcích a jejich životě zopakovali se staršími barvy a s mladšími se pokusili naučit alespoň některé základní, poprvé jsme si zazpívali písničku Rainbow.Děti také hodně malovaly a kreslily a povídaly o tom, jaké barvy na obrázku mají. Současně jsme také pokračovali v nácviku základních frází a pozdravů pro běžné denní rituály jako např. line up, make a circle, wash your hands, help please atd.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Prožili jsme napínavé odpoledne, protože jsme hledali schovaného ježka. A protože kulišák ježek se schovával důkladně, vůbec nebylo lehké ho najít : ).

Tvoření: Začali jsme vyrábět ježčí květináče z PET lahví. Už se moc těšíme, až je osázíme kytičkovými bodlinkami!

Muzicírování: Hráli a zpívali jsme písničku Krávy, krávy od Svěráka/Uhlíře. A nebyli by jsme to my, kdybychom ji trochu nevylepšili. Vymysleli jsme několik dalších slok!

Sportovní klub: Venku bylo krásně, tak jsme sportovali na zahrádce. Dokonce se i tančila mazurka na Měla babka…