Ježek a jablíčko … 8.-12.9.2014

11. 9. 2014 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o ježkovi a o jablíčku, které k ježkovy prostě patří. První den jsme si ježka představili, dozvěděli jsme se o něm spoustu zajímavostí a podívali se na části jeho těla. Nejzajímavější částí jsou ježkovy bodliny, takže jsme je znázornili tzv. nosy z javora. Další den jsme se podívali z okna a uviděli nádherná jablíčka, která právě dozrála na naší zahrádce

Pár jsme si jich nasbírali a pořádně jsme si je prohlédli, očichali a popsali. Zahráli jsme si s nimi i hru. Paní učitelka je po hraní všechny rozkrojila na poloviny a my jsme je natřeli barvou. Obtisky vypadaly jako pravá jablíčka. Třetí den jsme si vzali vykrajovátka a vykrojili z jablek různé tvary. Jablíčka jsme nechali usušit na křížaly. Předposlední den jsme se vrátili zpět k ježkovi a hádáli, co takový tvor může jíst. Přečetli jsme si pohádku z knížky Kocourek Modroočko o Frantovi Šramotovi. Tenhle ježek Fanouš snědl jedovatého hada  – zmiji! Tak už víme, že ježci jedí hady, ale také hmyz a žížaly. Proto jsme si vyrobili mouchu s průhlednými křídly. Poslední den jsme ježečkovi vyrobili krásný pelíšek pod zemí, který jsme vystlali podzimním listím.  A protoHudební kroužek: V hudebním odpoledni jsme si zahráli hru s deštníkem, která je vhodná i pro opakování jmen kamarádů. Dále jsme si procvičili písničky z minulého týdne a zahráli pohybové hry za doprovodu zpěvu. Naučili jsme se písničku „V zahradě na hrušce“, ke které jsme si mohli vybarvit omalovánky.

English club

Tento týden jsme si zopakovali, jak se anglicky představíme, jak poděkujeme a jak se zeptáme kamaráda na jeho jméno. Také jsme začali opakovat zvířatka a naučili jsme se novou skákací básničku a pohybovou písničku.

Tvoření

Namalovali jsme si akvarelovými pastelkami ježka, jablíčka, hrušky a kosíky. Temperovými barvami děti pomalovaly borovicové šišky a udělaly z nich ježečky. Nožičky ježečkům děti udělaly z větviček, které jsme našly na zahrádce.

Sportovní odpoledne

Sportovní odpoledne jsme zahájili společně a zaběhali si s míčky, naučili jsme se skákat přes švihadlo. Podlézali jsme gumu, házeli míče do dálky. Zahráli si na honěnou a nakonec jsme se pořádně vydýchali a uvolnili v kroužku.

Taneční a ritmizační kroužek

Bylo krásné počasí, takže kroužek proběhl na zahradě. Děti se seznámily s hudebními  nástroji – ozvučná dřívka, tamburína. Společně jsme potom tančili při zvuku CD 41 klasických písniček pro nejmenší.

Písnička:

– Jak se loví gorila :Ježek ten je ježatý a Kampak běžíš, ježku

Básnička:

U NAŠEHO LESÍKA / rozpočitadlo /

U našeho lesíka starý ježek naříká.

Ztratil  prý tam  nové boty, když šel včera do roboty.

Nenaříkej ježku náš, mezi námi boty máš.

Ať je našel ten ,či, ten, vypíchej ho z kola ven

že o ježky už jsme se postarali, tak můžeme příští týden vyrazit do lesa na houby!!!