Kniha… 26.2.-2.3.2018 B

2. 3. 2018 | Kronika - Bohnice

Celý tento týden byl věnovaný knížkám. Pověděli jsme si a ukázali jaké druhy knížek existují, od leporela až po encyklopedie. Také jsme si do školky přinesli naše nejoblíbenější knížky, z které jsme si vždy alespoň kousek příběhu přečetli. V týdnu jsme si zahráli na knihovnu. Při hře jsme se vystřídali ve všech rolích, návštěvník, čtenář a knihovník – byla to vážně legrace. Báseň týdne byla samozřejmě o knize a výrobkem týdne nemohlo být nic jiného než kniha, kterou jsme vymysleli, popsali a samozřejmě i ilustrovali. I když nám počasí moc nepřálo a téměř celý týden jsme nebyli na procházce, vynahradili jsme s i to páteční návštěvou místní knihovny. V knihovně jsme si prohlédli hlavně oddělení s dětskými knihami a část jedné knížky nám přečetla paní učitelka Andrejka. Určitě jsme nenavštívili knihovnu naposledy – byl to velký zážitek. Už teď se těšíme na další týden, ve kterém si budeme povídat o Starých pověstech českých.
Knihomolové se tento týden opravdu vyřádili! Poznali jsme, jaké druhy knih existují, že máme leporela, kuchařky, atlasy, slovníky, encyklopedie, zpěvníky, knihy s pohádkami a básničkami, knihy velké, malé, silné a tenké. Řekli jsme si rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Děti si do školky přinesly své nejmilejší knihy a společně jsme si je celý týden prohlíželi. Byly opravdu kouzelné a proto jsme si do nich vyrobili záložky. A ne jen tak ledajaké – s hýbacíma očima, tykadly a jazýčkem! Hudební činnost se zaměřila na nesmrtelné karaoke, kdy jsme si nahráli klavírní doprovody několika našich písniček, zkoušeli je poznat a potom si je zazpívali. Vrcholem týdne byla páteční návštěva místní knihovny – prohlédli jsme si dětské oddělení, prolistovali různé knihy, vybrali jednu z nich a přečetli si jednu kapitolu. Krásný zážitek! Na IT tabuli jsme si prohlédli nádhernou knihovnu pražského Klementina.
Rytmika, tanečky, dramaťák: povídali jsme si o knihách a vymysleli jsme si vlastní pohádku.
Tvoření: k pohádce přibyli ilustrace – plánujeme vydat knížku. 🙂
Sportovní klub: rozehřáli jsme se běháním, zahráli jsme si Kolíčkovanou a Do vody – z vody. Parádně jsme si to užili!
Muzicírování: udělali jsme si zimní opáčko a zakončili jsme ho diskotékou.
Věda je zábava: už víme, jak se vyrábí papír. Bude z něj obálka naší vlastní knihy.