Kniha… 26.2.-2.3.2018 Ú

2. 3. 2018 | Kronika - Jirny

Celý tento týden jsme se věnovali knížkám. Řekli jsme si, jaké máme druhy knih, hned jsme si je všechny ve školce prolistovali a něco jsme si z nich přečetli. Virtuálně jsme navštívili největší knihovnu na světě. Také jsme se naučili pár písmen z Braillova písma. Vyrobili jsme si vlastní knížku. Každý jsme si namalovali svůj autoportét s oblíbenou knížkou v našich rukách. Celý týden se nám moc líbil.
Logopedická prevence: hláska „C“
Grafomotorika: smyčky

Angličtina: tento týden jsme s dětmi probírali téma „Kniha“. Povídali jsme si o různých žánrech a o tom, kde můžeme knihy najít (library, bookshoop). Zahráli jsme si pohádku „Three little pigs“, kterou jsme si i zdramatizovali. Seznámily jsme se s anglickými názvy klasických pohádek a naučili jsme se básničku „Humpty Dumpty“.

Anglický klub: na anglickém kroužku jsme s dětmi probírali rodinu „my family“, kde jsme si zopakovali členy rodiny, které již známe a seznámily jsme se i s novými (uncle, auntie, son, daughter, cousin). Děti popisovaly kolik členů rodiny mají „I have…“. Pomocí IT tabule jsme si zahráli hru na procvičení slovíček.

Tento týden nám přinesl téma „Kniha“ – povídali jsme si jaké jsou žánry a že jsou rozděleny podle věku. Ukázali jsme si, jak vypadají knihy pro nejmenší, jako jsou leporela a knihy gumové. Také knihy pro dospělé, které nemají žádné obrázky. A nakonec jsme si přinesli každý svou oblíbenou knihu. Ukázali jsme si, že děti mají nejhezčí knížky, protože zde mají krásné ilustrace. Museli jsme si i říct, kde všude knihy můžeme hledat (v knihovně nebo obchodě atd.). Vyrobili jsme si svou vlastní záložku do knihy.
Angličtina: pohádky máme moc rádi a co teprve ty v knížkách, společně jsme si prohlédli nejoblíbenější knihy dětí, které si přinesly z domova. Také jsme se podívali na prezentaci obrázků na IT tabuli, kde jsme si zopakovali některé české pohádky, především ty, které známe z Večerníčku, ale i ty, kde se mluví anglicky.
Hudební a taneční kroužek: tento týden jsme s dětmi hráli pohádku O veliké řepě. Po té jsme se naučili skákací taneček Letkis. S dětmi jsme si procvičovali notičky a písničky, které už dobře známe.
Výtvarný kroužek: tento týden jsme si povídali o knížkách a pomocí voskovek a tuše jsme si vyrobili krásné záložky do knížky.
Sportovní kroužek: protáhli jsme si telíčka jógou, zahráli si sportovní hry a hlavně oblíbený flórbal.