Kniha… 28.2.-4.3.2022 B

6. 3. 2022 | Kronika - Bohnice

Týden začal velkolepě! Masopustní průvod byl parádní a velmi hlučný! Vyzpívali a vytancovali jsme si moc dobré koblížky a nějakou tu sladkou drobnost. V dalších dnech jsme se již věnovali tématu Knihy. Každý si do školky přinesl svojí nejoblíbenější knížku a kousek jsme si vždy přečetli. K vidění bylo spoustu druhů – hrací knihy, interaktivní, encyklopedie, leporela, ale třeba i knihy, které mají děti naučit číst. Povídali jsme si o speciálním písmu pro slepce (Braillovo) a také jsme si pomocí špičatých párátek vytvořili stránku s Braillovým písmem. Aby toho tvoření nebylo málo, vyzkoušeli jsme si, jak se psalo dříve na pergamen pomocí špejle a inkoustu. Někdo namaloval zvířátka, někdo se krásně podepsal, dokonce se objevila i mapa pokladů. V příštím týdnu budeme pokračovat s tématem Knihy a s největší pravděpodobností navštívíme i knihovnu v Praze 8. Je se na co těšit.
We are talking about books this and next week. We learned individual parts of book and what kind of books we know. We looked at some of the books that the children brought and read some english one. We started a poem

„Books are Good“
If you read a few
then you’ll know it’s true,
Books are good for you!
Chefs read cookbooks,
Pirates read hook books, Lettle kids read lift-and-look books!
We read books of poems and prose-
some of these and someof those.
Read some too, and you’ll agree,
Books are good for you and me!
Preschoolers:
We learned about shapes and opposites and tried to understand instructions how to make origami butterfly.
Rytmika, tanečky, dramaťák: rekapitulovali jsme náš dopolední masopustní rej a povídali jsme si o  pohádkách.
Tvoření: začali jsme pracovat na vlastní knize.
Sportovní klub: běhalo se a skákalo na speciální opičí dráze.
Muzicírování: do písničky o Večerníčku se vešlo hodně našich oblíbených pohádek ????.

Kniha – téma plné zábavy, zajímavostí a poznávání. Děti si přinesly z domova své oblíbené knihy a společně jsme si je prohlédli. Budeme v tom pokračovat i příští týden. Nakreslili jsme své oblíbené knižní hrdiny a nalepili je do „Knihy hrdinů“. Pomalu přivoláváme jaro, tak jsme si vzpomínali na písničky o sluníčku a rozkvetlých kytičkách. Ovšem v pondělí jsme se vydali na každoroční masopustní průvod, zpívali a vyzpívali si sladké koblížky… a nejen to! V pátek nás překvapila sněhová nadílka a vyrazili jsme bobovat na kopec!
This week in English we learned words that were connected to books. These included, Adventure, Princess, Knight, Porate and Alien. We also learned a reading song by Cocomelon. We finished the week off with a game of bingo to help us remember the words.