Kniha – historie a druhy knih 2.3.-6.3.2020 J

6. 3. 2020 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali knihám. Kdo, kdy a kde je psal. Proč vůbec lidé začali psát knihy. Jaké knihy začal člověk psát jako první. Také jsme si zopakovali, jaké druhy knih máme a známe dnes.

Se Sovičkami jsme si tento týden povídali, jaké jsou naše oblíbené knihy. Ukázali jsme si různé typy knížek (songbook, comicbook, storybook…) a také jsme si říkali, jak první knížky vůbec vznikaly. Pojmenovávali jsme si, co vše v takové knížce můžeme vidět a pak jsme si jednu „storybook“ i přečetli.

Veverky

Celým tímto týdnem nás provázela kniha. Představili jsme si různé druhy knih a vybírali vhodnou knihu pro nás, maminku, tatínka… Také jsme sledovali vlastnosti knih, ale nejvíce nás zajímal jejich obsah, a to především pohádky. Vyrobili jsme si záložku do knížky, hodně četli a hráli pohádkové hry.

Ukázali jsme si různé knihy. Známe různé části knihy ´The parts of the Book’. Naučili jsme se slovíčka: cover, story, fairytale, writer, illustrator, illustration.

Také jsme si četli různé pohádky, například ‘The Story of Pinocchio’ a vyrobili jsme si housenky jako záložky: bookmarks caterpillar / bookworm as bookmarks.

Výtvarný kroužek
Tento týden jsme vyráběli jarní výzdobu třídy – motylky.
Staří děti si zahráli na ilustrátory a nakreslili ilustraci k básni „Tulipán“. Naučili jsme se také tulipán skládat z barevného papíru.

Dramatika a rytmika
Týden s tématikou knihy jsme využili pro vyprávění o pohádkách a příbězích, které mají děti nejraději. Některé krátké pohádky jsme si i zahráli.