Kniha – historie a druhy knih 2.3.-6.3.2020 B

6. 3. 2020 | Kronika - Bohnice

V tomto týdnu jsme si ukázali, co předcházelo knihám, jaké druhy knih existují a jaké knížky (kindle) můžeme číst v tomto století. Každý den jsme přečetli část z naší domácí nejoblíbenější knížky, kterou jsme si přinesli do školky. Vyrobili jsme si parádní záložku, která se nám bude určitě hodit. Velká část dětí „knihomolů“ zůstala tento týden doma, a proto si téma zopakujeme i v následujícím týdnu. Už se moc těšíme na pondělní návštěvu knihovny. Hezký víkend.

Kniha – kamarádka, která nás všechny provází od dětství a ani v dospělosti na ni nedáme dopustit. Prohlíželi a předčítali jsme si z knih, které si děti donesly z domova, vytleskávali a hláskovali slovíčka, dokonce jsme také „listovali“ on-line anglickou knihou na IT! Tuší jsme kreslili obrázky s radostnou jarní tématikou. Ty jsme pak vystínovali a všili do naší knihy; kamarádům Delfínkům děkujeme za pomoc. Kniha je volně k nahlédnutí, přejeme veselé listování!

Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme pohádku Jak zasadili semínko z příběhů o Křemílkovi a Vochomůrce. Moc nás to bavilo!

Tvoření: objevili jsme iluminace a začali na nich pracovat. Bude to paráda ????.
Sportovní klub: s velkou chutí jsme hráli židličkovanou.
Muzicírování: poznávali jsme písničky podle melodie a uspořádali velký klavírní koncert.