Koloběh vody… 8.-13.11.2021 B

14. 11. 2021 | Kronika - Bohnice

Voda všude kolem nás. Celý tento týden jsme si povídali o vodě a hlavně o koloběhu vody. Na interaktivní tabuli jsme si ukázali, jakým způsobem se voda točí kolem nás a také již víme, že voda nikam nezmizí, ale jen se mění a mění a mění a zase vrací a vrací a vrací, celých 4 miliardy let. Hokusem pokusem jsme míchali barvy a užili u toho spoustu zábavy – chvilku byla voda žlutá, potom zase modrá a téměř vždy to skončilo hnědou. V dalším pokusu jsme pomocí vařící vody vytvořili páru a zkoušeli, jak nás může ohřát a také, co udělá pára na zrcátku – můžeme na něj malovat – to byla zábava! Naučili jsme se také krásnou básničku „Povím vám příběh kratičký….“ ale kratičká básnička to tedy nebyla. Už teď se těšíme na další téma a tím je Fouká ze strnišť.
ento týden byl celý mokrý, ne jen tématem, ale i počasím. Dozvěděli jsme se něco o „The Water Cycle“. Některé složitější slova k tématu „Collection, evaporation, condensation, precipitation“ nám dělá problém vyslovit nebo si je zapamatovat, ale našli jsme si super písničku, která nese stejný název jako je naše téma týdne a ta nám s těmito slovy trošku pomohla, hlavně jsme si u ní suprově zatancovali. Odhlasovali jsme si první písničku na vánoční besídku a vrhli jsme se do jejího zkoušení.
Předškoláčci se mnou procvičují konverzaci, hodně jsme opakovali zatím probranou slovní zásobu pomocí her a pracovních listů a započali jsme písmenko H.
Rytmika, tanečky, dramaťák: s kapkou vody jsme absolvovali celou její složitou pouť.
Tvoření: namalovali jsme podvodní svět.
Sportovní klub: hráli jsme oblíbenou Do vody -z vody a cvičili jógu.
Muzicírování: písnička Kampak teče voda z vany se nám líbí!

Pokračovali jsme povídáním o vodě; jak moc je pro nás důležitá, kde se bere a jak je užitečná. Na IT jsme zhlédli video o koloběhu vody a všechno si vysvětlili, už víme, jak to funguje! Voda nám pomohla ke zjištění kapacity našich plic, kdy jsme do ní brčkem foukali. To bylo legrace a bublin! Ve čtvrtek jsme si řekli legendu o sv. Martinovi a namalovali svatomartinské husy – ale na pekáčích nebyly. Zazpívali jsme si své oblíbené písničky, zatančili si a zahráli na rytmické nástroje. Bylo to prima!

We watched a video of the water cycle and learned „sun, clouds, water, rain, snow“. We sang a song „how is the weather?“ and learned „sunny, rainy, cloudy, hot, cold“. We danced to a song about the water cycle and learned a rhyme about water in the river and ocean.
Dramaťák, tanečky, rytmika: Už víme odkud se voda bere a předvedli jsme si, na co všechno ji potřebujeme.
Tvoření: Vyrobili jsme si třpytivé provazy deště, už nám prší i ve školce.
Sportovní klub: Váleli jsme sudy na žíněnce a trochu si zaposilovali s lavičkou.
Muzicírování: Zopakovali jsme si už známé písničky a připravujeme se na besídku.