Koloběh vody… 8.-13.11.2021 J

14. 11. 2021 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o koloběhu vody. Na IT jsme si ukázali, jak koloběh funguje. Řekli jsme si, jak je možné, že pijeme stejnou vodu, kterou pili i dinosauři. Vyrobili jsme si společný výtvor v podobě koloběhu v přírodě – procvičili jsme stříhání, lepení, barvení, představivost a také spolupráci. Také k nám přijel Martin na bílém koni, tak jsme si každý vyrobili svého vlastního koníka.
Vánoční besídka se nám pomalu, ale jistě blíží, a proto Sovičky začínají už trénovat písničky a básničky.

This week in English, we talked about the water cycle. We learned about how water turns into vapor and rain, the difference between clean and dirty water and how water is cleaned so we can drink it. We made different rain crafts and went to the gym for English exercise. Our new song of the week was Herman the worm. It is a hard song, but the children have fun with it. https://www.youtube.com/watch?v=0-rg7EIt1x4

Rytmika, tanečky, dramaťák: pohádka „Kapičce Karličce“, tanec s IT, básnička s pohybem „Mráček“

Sportovní klub: protažení celého těla, prvky jógy, hra na zvířátka

Tvoření: tvorba koloběhu vody různými technikami, přijel k nám ve čtvrtek do školky Martin na Bílém koni, tak jsme si vyrobili stříbrnou podkovu pro štěstí

Muzicírování: Kapička Karlička nás provázela celý týden a naučila nás i její krásnou písničku

Při tématu Koloběh vody jsme si uvědomili, že je voda kolem nás ve více formách – tekutá, pára a led. Vyprávěli jsme si, kde se se kterou setkáme my jako děti, jak si s ní popřípadě můžeme hrát. Lépe porozumět nám na interaktivní tabuli pomohli Paxi, kapička Evička s bráškou Pepíčkem a Vodička. Sami jsme si pak na kapičky v koloběhu vody zahráli. Dokonce jsme si sami vyrobili ledové barvy, kterými jsme pak namalovali obrazy do naší šatny. A moc nás bavilo i rozpouštění ledu v našich ručičkách.

This week in English we repeated ‘’the four seasons’’ and ‘’what’s the weather today?’’
We also talked about water, rain and how the rain is made, for that we had a lot of fun trying different experiments: we did a colorful rain with the use of oil, food coloring and water!
And we are continuing with ‘’the clothing song’’.
Rytmika, tanečky, dramaťák: Hodně jsme si zpívali naše oblíbené písničky a přidali jednu novou s vodní tématikou – Holku modrookou, kterou jsme si také zahráli jako divadlo.
Sportovní klub: Hezky jsme si protáhli naše tělíčka u kapičkové rozcvičky a pak jsme se po třídě rozeběhli na signál a z mraků padaly do rybníka a na louku. Zkoušeli si přeskákat rozvodněný potok po kamenech a „kutáleli jsme se z kopce“ jako kapičky stékající do potoka.
Tvoření: Vyzkoušeli jsme si vyrobit ledové barvy a namalovat s nimi úžasný barevný obrázek a zkusili jsme si také namalovat déšť.
Muzicírování: Rádi jsme si vyzkoušeli hudební doprovod na naše chrasticí nástroje a rytmicky se doprovodili tleskáním a dupáním.