Koloběh vody v přírodě… 11.-15.11.2019 B

15. 11. 2019 | Kronika - Bohnice

Celý týden jsme si povídali o vodě a opakovali hlavně její význam pro život. Udělali jsme hokuspokus a pomocí vařicí vody a páry mohli prstem malovat na zrcátka. Společnou prací byl koloběh vody v přírodě, kdy jsme společně malovali pastelem, stříhali a lepili. Teď už víme, že žádná voda se neztratí a vždy se někde objeví – ve vzduchu, na zemi, v podzemí, v řece a nebo letí vzduchem v podobě kapek deště nebo jako sněhové vločky. Přesně tak,jak je to v naší básničce týdne. Dalším velkým zážitkem byla návštěva „obludek“, kterých jsme se ale vůbec nebáli, protože víme, že tihle pavouci, hadi a štíři jsou naši kamarádi.

Při přípravách na vánoční besídku stále opakujeme písničku Why do leaves change color a básničku Snow white kisses.

Bavili jsme se o koloběhu vody, řekli jsme si co to je a opakovali jsme slovní zásobu počasí + jsme přidali nová slovíčka jako Pond, Lake, Mountain.
Dívali jsme se na video Water cyrcle for kids, educational cartoon.
Pouštěli jsme si také písničky, na které jsme tancovali a plnili úkoly podle toho, co nám video říkalo.

Tento týden jsme začali krátkým příběhem o sv.Martinovi. Hlavním tématem byl koloběh vody. Hodně nám pomohla IT tabule, na které jsme viděli krásné naučné video a zjistili, jak to s tou důležitou vodou vlastně celé je. Také nás ve školce navštívili zvířecí obludky; některé byly živé a mohly jsme si je i pohladit, některé byly na obrázku a videích. Namalovali jsme dešťové kapky vodovými barvami a solí, nakonec jsme ještě rozfoukli tuš. V básničce se zajíček učil jezdit v autíčku a písnička byla o měsíci listopad. A příští týden bude ve školce hodně foukat!

Rytmika,tanečky,dramaťák: učili jsme se básničku o Ježíškovi, protože se už všichni moc těšíme????!

Tvoření: zdobili jsme zvonečky. Budou pohádkové.

Sportovní klub: s velkou chutí jsme si zaběhali a poté zahráli  na hadrové panenky.

Muzicírování: zpívalo se a tančilo. Trénovali jsme valašské tance a dupe nám to parádně!