Koloběh vody v přírodě… 11.-15.11.2019

15. 11. 2019 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se stali kapkami vody. Společně jsme procestovali řeky, jezera, přehrady, moře. Jako pára jsme vystoupali až do atmosféry, abychom se vrátili zpátky na Zem v různých formách srážek. Nakoukli jsme i do vodovodního kohoutu a podnikli jsme pouť čistírnou odpadních vod zase zpátky do řeky, do moře…tam jsme se vypařili, abychom se vrátili zpět na Zem.

Koloběh vody. Zní to složitě, ale děti krásně pochopily, kde se voda v přírodě bere, jak putuje a znovu se objeví. Díky krásným animačním programům na interaktivní tabuli si také umí představit, čím vším kapičky, které v přírodě na zem spadnou, musí projít, abychom si je my doma mohli bez obav natočit do sklenice.

Týden jsme měli navíc zpestřený programem Obludky, jehož hlavním cílem bylo naučit děti zbytečně se nebát některých zvířátek.

Další den jsme se bavili o canisterapii – mohli jsme zblízka vidět práci se psem, který je tímto směrem cvičený a pohladit si ho.

Tento týden už umíme písničku

‘’Snowflake’’

Taky jsme si povídali o koloběhu vody: water cycle, naučili jsme se slovíčka water, ice, clouds, rain, snow, lake, ocean, dirty, clean, hot and cold.

Výtvarný kroužek

Vánoční besídka se nám blíží, a proto si Sovičky i Lištičky vyrobily překvapení pro maminky a tatínky.

Sovičky si společně vytvořily dvě koláže dle svatomartinské tradice. Děti se naučily zapouštět barvy,  vystřihovat sněhové vločky na hřívu koně, vymyslet malou svatomartinskou husu, která příjezd svatomartinského koně pozoruje zpovzdálí a s obavami.

Sportovní kroužek

S dětmi jsme si zahráli na kapičky a barvičky, poté jsme si společně zahráli na zvířátka.

Kroužek dramatiky a muzicírování

Každá písnička, zvláště lidová, se dá krásně prožít s pohybem i doprovodem. S dětmi si to vždy užijeme. Tentokrát to byla písnička „Na naší zahrádce sedává kos“. Písničku jsme si vyjádřili pohybem a doprovodili na hudební nástroje.