Lidské tělo…17.-21.9.2018 B

21. 9. 2018 | Kronika - Bohnice

Žabičky

To bylo zajímavostí a nových věcí, které jsme se tento týden naučili! Při rozcvičce jsme si zpívali „hlava, ramena, kolena, palce“ a básničkou byla krátká, zato legrační řikačka o pusince, která papá a nosánku, který čmuchá. Ukazovali jsme si k čemu slouží kosti, kůže, krev, mozek, jak funguje srdce i plíce. Sami sebe jsme obkreslili na tabuli a domalovali naše vnitřní orgány, které známe. Ve vojicích jsme si navzájem poslouchali srdíčka a to byly teda rány. Použili jsme u toho i opravdový stetoskop. Výrobkem týdne byl jazýček, který jsme si vybarvili a označili a vysvětlili, kde a proč máme naše chuťové pohárky – víme že jsou čtyři – sladké, slané, kyselé a hořké. Už teď se těšíme na další týden, kdy si budeme povídat o SMYSLECH.

Delfínci – Angličtina: tématem tohoto týdne bylo lidské tělo, děti se tedy učily pojmenovat jeho vnější části, na procvičení si nakreslily svou postavičku a také se pokusily ji vymodelovat z plastelíny. Zpívali jsme písničky „Head, shoulders, knees, and toes“ a „If you’re happy…“ jako součást ranní rozcvičky. Podrobněji jsme si pojmenovali části obličeje a úst. Naučili jsme se, jaké jsou nejdůležitější orgány v lidském těle a k čemu slouží. Zmínili jsme si smyslové orgány, které budou tématem příštího týdne. Povídali jsme si také o tom, jak udržet naše tělo zdravé a silné.

Rytmika, tanečky, dramaťák:  vyzkoušeli jsme, kde máme hlavu, kolena, palce

a potom jsme si zahráli Lokty na lokty. Prověrka lidského těla dopadla na výbornou.

Tvoření: naše školkové tablo se pořád rozšiřuje – neustále na něm pracujeme.

Sportovní klub: závody v lezení měly velký úspěch!

Muzicírování: hudební stonání vyléčil Pan doktor Janoušek se Svěrákem a Uhlířem.

Věda je zábava: hmatová dráha s překvapením na konci se nám velice líbila!