Maminka… 2.-6.5. 2016 B

6. 5. 2016 | Kronika - Bohnice

V tomto prvním květnovém týdnu jsem chtěli v dětech probudit lásku a úctu k maminkám.

Nejdříve Žabičky pomocí různých It -ukázek a obrázků získávaly určité povědomí o biologickém procesu narození děťátka (růst plodu). Vysvětlovali jsme si pojmy, jakými jsou například pupeční šňůra, děvčata předstírala, že jim rostou bříška a chlapci jako lékaři kontrolovali tlukot srdce.

Dále jsme se zabývali péči o nově narozené miminko. Žabičky zpívaly ukolébavky, hrály si na přebalování a musím podotknout, že chlapci byli v úžasu  z této nové zkušenosti.

Koncem týdne jsme si připomněli, že jsme kdysi byli také miminka. Každá Žabička přinesla do školky ukázat fotografii, jak vypadal, když byla ještě malým pulcem. 🙂 U některých jsme se ohromně nasmáli a k velkému překvapení často své kamarády na fotografii poznali.

Písní týdne byla „Červená jahůdka“, kterou Vám jistě děti rády zazpívají během předávání dárku, který přichystaly pro své milované maminky.

Delfínci:

Celý týden jsme se věnovali našim nejmilejším maminkám. Nejen proto, že budou mít svátek, ale hlavně proto, jak se o nás s láskou starají…

V pondělí jsme se podívali, jak to vypadá u maminky v bříšku, protože si to už nikdo z nás nepamatuje : ). Zkoumali jsme, jak roste miminko a kdy už je připravené narodit se. Venku jsme vyhlíželi těhotné maminky.

Další den jsme si vyzkoušeli jaké to je, mít velké bříško a také jsme pečovali o svoje právě narozená miminka. Zjistili jsme, co je to pupeční šňůra a vybarvili jsme si obrázky celé naší rodiny.

Ve středu jsme si s Majdou povídali o svátku matek a prohlíželi fotky z našeho miminkovského období, zatímco si plavci s Tomášem zařádili v bazénu. Společně jsme namalovali obrovskou kytku pro naše maminky k svátku. Je nádherná!

Ve čtvrtek jsme se vrhli na naše fotky znova a užili jsme si u toho spoustu legrace. Také Tomáš a Majda byli kdysi miminka a podívali jsme se, jak tenkrát vypadali : ). Potom jsme si povídali o tom, jaké jsou naše maminky a jak vypadají. A vyrobili jsme jim ozdobné taštičky, do kterých jim schováme dárečky k svátku.

V pátek jsem si sdělovali zážitky z celého týdne, probrali jsme, jak probíhá narození miminka a stihli jsme ještě dozdobit naše taštičky a zabalit vlastnoručně vyrobené dárečky. VŠE NEJLEPŠÍ MAMNIKY!

Básnička týdne:

KYTIČKA PRO MAMINKU

Kytička je bílá,
maminka je milá.
Ke kytičce přivoníme,
k mamince se nakloníme.
Hubičku jí dáme,
že jí rádi máme.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Vyzkoušeli jsme si, jak je těžké napsat básničku a povedla se nám skvěle tady je:

MOJE MAMINKO

Jsi nejlepší na světě maminko,

Když říkáš mi – ty moje kočičko.

Mám Tě ráda víc, než malinko!

Mám ráda, když mi kakao vaříš,

ze všech se mi nejvíc líbíš.

Věřím, že po tomto týdnu jistě každý Delfínek přijde za svou maminkou a řekne „I love You“.

Procvičili jsme si slovíčka spojená s maminkou a např. tím, jak naše maminky vypadají ( popis osoby ), jaké jsou a co doma dělají. Společně s vyráběním dárku jsme procvičovali barvy, především barvy lásky – červená, růžová, fialová. Starší Delfínky velmi zajímalo, jaké barvy vznikají smícháním různých dalších barev.

Došlo nejen na maminky, ale obrovskému zájmu se těšila i miminka. Nejdříve chtěly být naše holky „pregnant“ ( těhotné) a později chtěly každému měnit „nappy“ ( plenu ) 🙂 Užili jsme si spoustu legrace. Důležitou součástí našeho týdne bylo však také pochopení toho, že máme být něžní, ohleduplní a pomáhat si a s tím spojená slovní zásoba.

Tento týden jsme se seznámili s novou písničkou Everything grows https://www.youtube.com/watch?v=caaV6i7jbcI. Děti již dokonce začaly broukat a některé již znají hlavní část. Skvělé!