Maminka…. aneb jak jsme se narodili… 4.-8.5.2015

6. 5. 2015 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme zjistili, že maminky jsou nejhezčí na světě a nikdy bychom je nevyměnili.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ MAMINKY!

V pondělí jsme s Bety vzpomínali, jaké to bylo u maminky v bříšku a povídali si o miminkách.

S Tomášem jsme plavali a moc se nám to líbilo. Máme krásné vzpomínky na naše

miminkovské časy : ).

V úterý se trénovalo, jak se postarat o miminko. Už víme, že to dá hodně práce!

Také jsme si prohlíželi naše fotky, kde nám to jako miminkám moc sluší.

Ve středu se zase plavalo a bylo to moc prima. S Bety jsme konverzovali o tom, že se blíží svátek maminek. Chystáme pro ně překvapení!

Ve čtvrtek jsme vyráběli pro maminky dárek. Víc se prozradit nedá : )).

Tento týden jsme se zaměřili na Den Matek. Chtěli jsme v dětech probudit lásku a úctu k maminkám a povídali jsme si také o biologickém procesu narození dítěte.

„Červená jahůdka v zelené peřince,

já si jí utrhnu a dám jí mamince.

Za lásku, starosti i za pohlazení,

bez mámy na světě, radost není.“

Krásná píseň, která nás provázela celým tímto týdnem, a která jistě potěší všechny maminky.

První den tohoto týdne jsme se se žabičkami dozvídali, jak vypadá miminko u maminky v bříšku. Vysvětlovali jsme si slova jako pupeční šňůra a pomocí obrázků zjišťovali, jak roste mamince bříško.

Jak se staráme o narozené dítě? S tím se žabičky setkávaly v úterý. Holčičky si vycpaly svá bříška a předstíraly, že tam ukrývají svá miminka. Učili jsme se, že k těhotným ženám se chováme zvlášť opatrně. Přebalovali jsme panenky a česali je.

Další dny jsme téma doplnili o naše milované maminky. Děti se rozhovořily, proč mají své maminky rády a proč je právě ta jejich maminka nejlepší… a pár jejich odpovědí:“ protože mi koupila nové botičky, protože mi peče palačinky, protože se hezky směje, protože mi dala náplast na bolavé koleno, protože je krásná!“… 🙂 A jako malé poděkování za vše, co pro nás maminky dělají, jim děti vyrobily krásné náhrdelníky s přívěškem.

Poslední den jsme si s dětmi mohli prohlížet nádherné fotografie, které si přinesly do školky. Zjišťovali jsme tak, jak jsme se změnili o doby, kdy jsme se narodili.

Krásný víkend a přejeme vám hodně sportovních zážitků nejen z MS v hokeji, protože si celý týden budeme povídat o letních sportech.

Anglický klub

Naučit se písničku věnovanou našim maminkám bylo hlavním cílem celého týdne:

I love my mummy

Také jsme se vrátili k základním slovíčkám pro členy rodiny:

mother, mummy, father, daddy, sister, brother, a baby, a family, Happy Mother´s Day

Odpolední aktivity

Rytmika, tanečky, dramaťák: Povedlo se nám složit básničku pro maminky:

Mamince

Má milá maminko, ať jsi moc ráda!

Když pofoukáš mi kolínko, nebolí ani malinko.

Nejhezčí na světě jsou maminky.

Je jedno, jestli Reníka, Davida, Elenky, Lenky, Máji, Alenky, Péti, Adámka, Vojty, Štěpánka, Matouška, Ivanky, Janičky, Adélky, Betynky, Matyáška, Kuby, Elly, Šimonka, Sofinky, Barunky, Míši… nebo Jůlinky.

Tvoření: Začali jsme vyrábět dárek pro maminky. Moc nás to bavilo a jsme zvědaví, jak se bude líbit.

Muzicírování: Terezka nás naučila krásnou písničku o maminkách!

Sportovní klub: Udělali jsme si jarní motokrosové závody na zahradě. Větru ve vlasech se nic nevyrovná : ).