Masopust !!! 16.-20.2.2015

19. 2. 2015 | Kronika - Jirny

Na Masopustní týden se vždy velmi těšíme! Je to týden zábavy, veselí, tance a krásné hudby.

V pondělí jsme začali s výrobou kašírovaných masek, které jsme vytvářeli za pomoci nafukovacího balónku. Myslím, že mnoho z dětí, ne-li všechny, si vyzkoušelo tuto výtvarnou techniku poprvé. Druhý den jsme vyráběli vozembouch, který jsme na náš průvod také potřebovali. Chtěli jsme, abychom byli pořádně slyšet! Jako základ vozembouchu nám posloužily hrábě, na něž jsme pověsili skořápky, rolničky, tamburínky, korálky, pentličky… Středa patřila hostině, kterou bychom mohli nazvat i vepřovými hody. Namalovali jsme koláče, napěchovali jitrnice a buřty a na závěr jsme namalovali pořádné prasátko. Ve čtvrtek jsme už měli pěkné zaschlý základ na masky, které jsme namalovali temperovými barvami podle fantazie. Pátek patřil pravému masopustnímu průvodu, na který jsme se celý týden připravovali. Ráno jsme vše připravili a po svačině jsme vyrazili do ulic! V našem průvodu nechyběla kobyla, medvěd, Pronobus a další masky. Průvodem plným zpěvu, výkřiků, zvonění, rachtání a tance jsme přišli do pekařství, kde jsme si vyzpívali koblížky. Byly výborné! Některým z dětí bylo moc líto, že letošní masopust již končí… Proto už se těšíme na příští rok. Příští týden se naučíme něco o historii, kterou nám představí staré pověsti české. Nádherný víkend všem!

• úvodní rytmizace s tamburínou
  • motivace – písnička Karneval  – tančíme s Míšou -taneční improvizace –  děti měly uhádnout o čem je písnička
  • kouzelný pytel – každé dítě si vytáhne masku a pojmenuje ji
  • taneční improvizace – písničky vybírané podle druhu masek – taneční hrátky
  • závěr – vodník – rytmizace – hra na pet. lahve – rozloučení

Hudební kroužek

• Na hudebním kroužku jsme si pomocí nových kartiček s obrázky nejprve představili všechny části těla, které se podílejí na tvorbě tónu, zpěvu, hudby
  • Po pohybové hře jsme poznávali hudební nástroje a písničky
  • Naučili jsme se hru: Skákej medvěde
  • Představili jsme si písničku Masopust držíme
  • Relaxovali jsme dechovým cvičením

Tvořivá dílna

Vytvořili jsme si z papíru klobouky na masopustní průvod. Děti si je vymalovaly pastelkami. Mohli jsme si je ozdobit mašličkou.

Sportovní odpoledne

Rozehřáli jsme se pohybovými cvičeními s říkankami. Zkusili jsme si s interaktivní tabulí zacvičit jógu pro děti. Zahráli hru „Chodí pešek okolo“ a zaběhali závody, které nemohly chybět.

Anglický klub

Tento týden jsme se naučili spoustu nových věcí. Učili jsme se známou anglickou písničku London Bridge is falling down, nejdřív jsme si ji zazpívali a pak jsme na tuto písničku hráli i hru (obdoba české Zlaté brány). Dále jsme přeskakovali barevné kytičky a děti museli říkat jakou barvu právě přeskakují. Celý týden jsme si pouštěli písničku Everybody loves Carnival. Děti moc baví hra na Mr. Crocodile- tunelem mohou projít pouze ty děti, které mají na sobě barvu, kterou řekne krokodýl.

Key words: a mask, an eye mask, a clown, a carnival, a sausage, ugly

Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=W3mpgPpP1jw