Masopust !!! 25.2.-1.3.2019 Ú

1. 3. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky:

Celý týden proběhl v masopustním veselí. Dozvěděli jsme se, proč se Masopust slavil, jak probíhaly a jmenovaly se jednotlivé dny. Přiblížili jsme si i význam masek masopustního průvodu, který jsem společně shlédli na IT tabuli. Nakonec jsme, na tučný čtvrtek, vše oslavili masopustním karnevalem ve školce.

Angličtina:

Rozšířili jsme si slovník o názvy a jména karnevalových převleků. Utvrdili jsme si slovní spojení „It´s…“ a This is…“ a ukotvili jsme si stavbu jednoduchých vět. Také jsme se společně naučili pohybovou hru „Jelly Fish“.

Povídali jsme si o důležitých dnech a zvycích, které s masopustem souvisí. Děti se naučily básničku „Pojďme děti k nám do spížky“, ke které si vymyslely i názorné předvádění. Prohlédly si několik záběrů z konkrétních masopustních průvodů, u kterých jsme si povídali o významu a podobách typických masek. U písničky „Já jsem muzikant“ jsme si ukazovali hudební nástroje, které můžeme nejčastěji při masopustním veselí slyšet. Vrcholem týdne byl vlastní karneval. Děti v krásných maskách procházely třídou jako opravdový masopustní průvod včetně vlastního hudebního doprovodu na Orffovy nástroje, vyzkoušely si procházku na přehlídkovém molu a vesele zakončily karneval tanečním rejem masek. Potlesk rodičům i dětem!

Tento týden jsme se připravovali na karneval. Podívali jsme se jak vypadají velké karnevalové průvody v jiných zemích a zazpívali jsme si – Let’s go to the carnival. Naučili jsme se nová slovíčka k našim kostýmům: witch, pirate, skeleton, knight, fairy…

Hudební a taneční kroužek

S dětmi jsme si zkoušeli a předváděli karnevalový průvod včetně hudebního doprovodu ozvučných dřívek, tamburin a jiných nástrojů. Děti si představovaly, v jakých maskách by chtěly být a dramaticky je ztvárnily.

Výtvarný kroužek

Téma tohoto týdne byl Masopust, proto si Lištičky i Sovičky vyrobily masky kočiček, divočáků, lišek nebo sov a společně vyrobily medvědáře s medvědem, který v masopustu nesmí chybět.

Sportovní kroužek

Lištičky si tento týden zahřály svá těla rozcvičkou s Dádou a poté si zatancovaly na hudbu masopustní kapely, připomněly si taneček ,,Hasiči“ a ,,Baby shark“. Sovičky si po protažení zahrály sportovní hru ,,Freeze“ a poté trénovaly hod míčkem na cíl.