Masopust… 5.-9.2.2018 Ú

9. 2. 2018 | Kronika - Jirny

Sovičky
Tento týden jsme se vrátili v čase. Sledovali jsme masopustní průvody z různých koutů naší země, vysvětlovali jsme si, proč naši předci masopust slavili, jaké tradice s ním souvisely. Také jsme si vysvětlili, co jednotlivé masky v průvodu znamenaly, proč si je lidé oblékali. V pondělí nás čeká masopustní veselí v naší školce. Nezapomeňte si vzít do školky masky. 🙂
Logopedie: hláska „K“
Grafomotorika: kombinace oblouků
Angličtina: tento týden jsme si povídali o hudebních nástrojích (musical instruments). Představili jsme si nová slovíčka, zahráli jsme si na skutečné hudební nástroje, pomocí IT tabule jsme hádali zvuky nástrojů a také jsme si zahráli na pantomimu nástrojů. Seznámili jsme s novou písničkou „I’m a music man“. Procvičování věty „I can play the (piano, quitar). Opakování písničky Bingo, ABC’s, zájmen a sloves.
Anglický klub: na anglickém kroužku jsme procvičovali větu „I can play the…“ Send záměnou zájmen. Vypracovali jsme si pracovní listy na dané téma, kde děti poslouchají anglických pokynů, ke správnému vyplnění. Opakování částí dne.
Lištičky
Tento týden jsme si povídali o Masopustu – říkali jsme si, co je Masopust, kde se vzal tento název. Že masky chodí v průvodu, hraje hudba a jaká má každá maska význam. Také jsme si vyrobili každý svou masku – škrabošku. V rámci tématu jsme se naučili báseň o Masopustu. Díky příznivým podmínkám venku, kdy nám napadl sníh, jsme mohli stavět sněhuláky, ale hlavně pořádně se dívat na stopy a určovat komu patří.
Angličtina: Masopust je v podstatě takový karneval a ten naše děti milují. Na IT tabuli jsme si ukázali různé zvířecí kostýmy – moc se nám líbily a děti je všechny znaly. V rámci rozcviček jsme si pouštěli veselé písničky a protahovali prostřednictvím tance naše tělíčka.
Hudební a taneční kroužek: tento týden jsme zahájili tanečkem v kostýmech. Také jsme si připomněli mazurku na veselou písničku “Hádaly se houby”. Ani básnička nechyběla – Masopust. V hudebním kroužku jsme si zazpívali lidové písničky a děti si zahrály s tyčemi Boomwhackers Piráty z Karibiku. Do výuky jsme zařadili Orffovy nástroje.
Kroužek zpěvu: hodinu jsme věnovali dechovým, artikulačním a intonačním cvičením. Naučili jsme se šetřit s dechem za pomocí brčka a vody. Děti se naučily další sloky písničky Citronky a seznámily se s úplně novou písní Brejle od Svěráka a Uhlíře.
Sportovní kroužek: zacvičili jsme si jógu, sportovní hry na téma zvířátka a překážková dráha.
Výtvarný kroužek: výroba dárku pro maminky na Valentýna.