Masopust….6.-10.2.2017 B

10. 2. 2017 | Kronika - Bohnice

Celý týden byl ve znamení příprav na oslavu Masopustu, která se koná příští týden v pondělí. Bylo toho opravdu hodně, především výroba bláznivě barevného klobouku, který nám bude zdobit hlavy. Na klobouk jsme dali spousty barev, třásní i kytiček, které jsme si vyrobili z papíru a plat od vajec. Celou školkou zněly písně „Já jsem muzikant“, „Masopust“ a další básně k tématu Masopustu. Také jsme si stihli popovídat, co vlastně ten Masopust je. Proč, kde a jak se slaví a už teď se nemůžeme dočkat, co si vyzpíváme a vytančíme v okolí školky v pondělí my. Samozřejmostí také budou hudební nástroje, masky, obličejové barvy a vše, co k oslavám patří. Už se nemůžeme dočkat.

Byl týden Masopustu a některým Delfínkům se malinko motal jazýček při vyslovování výrazu Mardi Grass. Vzniklo tak několik zcela nových unikátních výrazů pro Masopust 🙂 Opět jsme si rozšířili slovní zásobu o několik nových slůvek ( a mask, a costume, Easter…). Povídali jsme si o pocitech. Pomohla nám písnička If you’re happy. Aby nám bylo veselo, tak jak to má při přípravách na Masopust být, zapojili jsme do naší ranní rozcvičky nový taneční hit „Chica boom“. Našli jsme si i čas na hezkou knížku o medvědovi Hugless Douglas and the big sleep.

Anglický klub

V pondělí jsme si v programu Phonics přidaly s děvčaty další hlásku, tentokrát Ee. Poté jsme skládaly krátká slova z hlásek, které již známe. Poslechly jsme si i písničku pro Ee – Egg in the pan.

Ve středu jsme se rozloučily s pohádkou Snowman. Na kartičkách se nám podařilo převyprávět celý příběh. Nakonec jsme pokračovaly v povídání o tom kde a jak bydlíme.

Masopust držíme, nic se nevadíme pospolu. Co bychom se hádali, když jsme se tak shledali, po znovu. V dobrém jsme se sešli, rádi jsme se našli pospolu, dříve než se rozejdem ještě se zas obejmem po znovu.. tématická píseň, která nás provázela celým tímto karnevalovým týdnem.

Náš masopustní týden byl plný písniček, her, básní, a především výrobků a malování.

Povídali jsme si o tom, co znamená Masopust, proč se slaví a jak se slaví a jak bylo již řečeno, vyrobili jsme si veselé papírové a  barevné klobouky, které nás budou zdobit během masopustního průvodu, který se uskuteční v pondělí 13. 2.

Tento týden byl plný barev a legrace a moc se těšíme, až si v pondělí vykoledujeme něco dobrého k snědku.

Rytmika, tanečky, dramaťák: Řekli jsme si co je to masopust a ukázali jsme si fotky průvodu. Zahráli jsme si hru „Skákej medvěde“ a zazpívali si písničku „Masopust držíme“.

Tvoření: Pustili jsme se do výroby úžasných , barevných klobouků. Aby nám to na Masopustním průvodu slušelo :).

Muzicírování: Zpívali jsme písničku „Vdávalo se motovidlo“ u které jsme si i pořádně zatančili.

Sportovní klub: Rozběhali a zahřáli jsme se u hry „Mrazíci, mrazíci hýbejte se“ , potom jsme si zaskákali při hře „Z vody, do vody“ a nakonec si zahráli na „Kočku a myš“. Bylo to moc príma.

Věda je zábava: Tentokrát jsme si vyzkoušeli pokus sami na sobě-kdo nejdéle vydrží stát na pravé/levé noze, kdo nejdéle vydrží skákat a levé/pravé noze…byla to veliká zábava! 🙂