Média a technika.. 18.-22.3.2019 Ú

22. 3. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky:

Tento týden jsme se věnovali technice a médiím. Hned v úvodu týdne nás navštívilo mobilní planetárium. Společně jsme mohli procestovat celý vesmír. Zjistili jsme, jak vypadaly první telefony, počítače i televize. Také jsme si vyrobili jednoduché telefony z kelímků od jogurtů a překvapilo nás, jak báječně fungují – jako vysílačky!

Tento týden jsme se zaměřili na technologii současnosti. Dostali jsme se až do doby, kdy vznikly první telefony, rádia, mobily a televize. Ukázali jsme si, jak vypadají dnešní technické vynálezy, v čem  se liší a v čem jsou užitečné. Vyrobili jsme si vlastní televizi, ve které jsme si zahráli na předpověď počasí a zkusili jsme si i krátké rozhovory. Tento týden jsme odstartovali nácvik na zahradní slavnost.

Tento týden jsme se naučili nová slovíčka: computer, mouse, radio, screen, headphones… Procvičovali jsme naše anglické písničky a zkusili si vlastní weather forecast v naší vyrobené televizi

Kroužek zpěvu

Na zpěvu jsme se soustředili na svůj hlas a vyzkoušeli jsme si sluchové pokusy a hry. Věnovali jsme se dramatizaci lidových písní a přezpívali písně Bobr a Já jsem muzikant.

Hudební a taneční kroužek

S dětmi jsme si hráli na moderátory televizní stanice a zkoušeli robotické tance

Výtvarný kroužek

Tento týden jsme se věnovali tématu Média a technika. Lištičky si k tomuto tématu vyrobili každý svého robota pomocí nůžek a barevných papírů. Sovičky spojily své síly a sestavily barevného robota Amíka.

Sportovní kroužek

Lištičky si tento týden zacvičily jako roboti a zatancovaly si své oblíbené tanečky. Sovičky na procvičení rytmizace hrály hry spojené s hudbou.