Média a technika…20.-24.2.2023 J

24. 2. 2023 | Kronika - Jirny

This week in English we discovered different means of communication and technology and their evaluation. We learned easy vocabulary words: tech/technology, watch, clock, computer, tablet, speakers, TV, headset, controllers, newspaper, on/off button, telephone, mobile/cell phone… We also played the string phone game. We learned how to make a phone call/ phone conversation. And we had a lot of fun crafting and making our telephones with the receiver, the cord and the wheel.

Great job everyone !

Tvoření:

V tomto týdnu jsme se zabývali tvorbou a konstrukcí letadel. Povídali jsme si také o jejich technice. Během tvoření jsme si procvičili jemnou motoriku a pozornost. Výrobek bylo totiž nutné následně poskládat.

Muzicírování:

Po hlasové rozcvičce jsme si společně zazpívali. Každý si vybral svou oblíbenou písničku, kterou jsme si posléze zazpívali.

Tanečky, rytmika, dramaťák:

Na začátku hodiny jsme si protáhli tělíčko krátkým impulzivním tancem. Ve zbytku hodiny jsme se věnovali opakování pravidel tanečních her, které jsme si posléze zahráli.

Sportovní klub:

Hodinu jsme začali rozcvičkou. Za další aktivitu jsme zvolili taneční hru. V následující částihodiny jsme si zacvičili jógu pro děti. Zklidnili jsme tak celé tělo.

Užili jsme si velkou zábavu s telefonováním. Zkoušeli jsme si krátké telefonní rozhovory a volat kamaráda,

který pak zase volal jinému kamarádovi. Největší legrace, ale byla s básničkou Telefonní omyl, kterou nám paní učitelka musela číst a předvádět aspoň 10x:) Dozvěděli jsme se, že telefony dříve a dnes vypadaly úplně jinak. Jeden vlastní mobilní telefon jsme si vyrobili. Také se z nás stali moderátoři v televizi, kde jsme uváděli koncert kamarádů ze školky, kteří nám zazpívali a zahráli (na dřívka) oblíbené písničky.Protahovali jsme se celý týden s „telefony“ (plast. podložky). Naučili jsme se novou básničku o medvědovi, který dostal mobil.

Mobil

Medvěd se všem chlubil,že má nový mobil.Posílal všem sms-ky, že je velmi hezký.Holky kluci, to se mám, ještě dnes vám zavolám.

Telefonní omyl

Haló, haló! Je tam Emil?Jaký Emil? To je omyl!Cože? Že se Emil nemyl?Říkám, že tu není Emil!On si Emil něco zlomil?Tady žádný Emil nebyl.Co to slyším? Emil zlobil?Dejte pokoj, prosím Vás! Já už na Vás nemám čas!Tak Emila pozdravujte! Zítra budu volat zas!

This week we talked about media and technical equipment we use or were used in the past. We started with the new song about the telephone, see more here:  https://m.youtube.com/watch?v=Jcg_M2kXuxY

We asked questions like: Is this phone or TV old or is it new? We also played bingo, where we learned new vocabulary (phone, TV, newspaper, computer, radio).

For craft, we used juice boxes and created cell phones 🙂

Very good job!

Rytmika, tanečky, dramaťák: zumba pro děti

Sportovní klub: hra na mašinky: všichni se vystřídali ve hře na lokomotivy a vagónky, společně jsme si u hry zazpívali Jede jede mašinka