Média a technika…21.-25.2.2022 B

25. 2. 2022 | Kronika - Bohnice

This week was full english…hureyyyyy….and our topic Media and technology was just perfect. We learnd a lot about technology we use everyday at home, we talked about that all the technology needs electricity and how danger it is.

We mentioned many of the devices we can find home. And our song of the week was Rocking Robot

We had very interesting visitors on thursday. Czech Tarzan:-) who told us lots about animals and how they manage through the winter and we had possibility to pet a little owl and we saw a big frog and another little dormouse.

Our craft work…I will call it a masterpiece….TV with our own TV News with our reporters bring to you all good news form our school…have a look …you can even switch the programs 🙂

Preschoolers: Preposition and shapes and composiotions of simple sentences.

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na Masopust.

Tvoření: vyrobili jsme masopustní klobouky.

Sportovní klub: tančili jsme masopustní tance…

Muzicírování: zpívalo se a tančilo jak na masopustním veselí. Už se těšíme na pondělí ????.

S dětmi jsme si povídali o různých technických vynálezech – těch, které máme doma a těch obrovských, co se domů nevejdou. Učili jsme se rozpočítadlo o petrklíči, protože už se těšíme na jaro: „U potoka roste kvítí, říkají mu petrklíč. Na koho to slovo padne, ten musí jít z kola pryč.“ V druhé polovině týdne jsme si povídali o Masopustu a nakreslili jsme masopustní medvědy. Zpívali jsme masopustní písničky a cvičili na pondělní masopustní průvod. Ve čtvrtek jsme ve školce přivítali vzácnou návštěvu. Dozvěděli jsme se, jak zvířátka zimují a dokonce jsme tu měli i živá zvířátka; prohlédli jsme si plšíka, ropuchu i kulíška – toho jsme si mohli i pohladit.

We started this week by learning about different items of technology. These included. TV, Laptop, Tablet, Mobile and Ipod. We included these in the family finger song. Later in the week, to help celebrate Masopust, we learned the names of animals found on a farm including, Pig, Duck, Sheep, Cow, Horse and Turkey. We then sand Old MacDonald Had a Farm. We finished the week with a game of bingo that included all the words of the week.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Proměnili jsme se v medvědy a zatančily si masopustní taneček.

Tvoření: Vytvořili jsme si barevné čepičky do pondělního průvodu.

Sportovní klub: Zahráli jsme si hru na zrcadla a na stiny.

Muzicírování: Naučili jsme se Masopustní písničky a taky si k tomu zahráli na dřívka.