Média a technika … 22.-26.2.2021 B

26. 2. 2021 | Kronika - Bohnice

Začátek týdne byl hlavně v anglickém jazyce a naučili jsme se spoustu důležitých anglických slovíček a vět z oblasti techniky a médií. Ve čtvrtek jsme si vyrobili krásné notebooky a procvičili u toho písmenka, prstíky, lepení a spolupráci. Na IT jsme si pomocí obrázků ukázali, jaké pomocníky máme doma (v kuchyni, v koupelně atd.)  Zkusili jsme si také jaké to je, fotit opravdovým foťáčkem různé předměty nebo sami sebe. V pátek jsme si pohráli s robotickým vysavačem a dokončili naše skvělé notebooky, které nám zdobí školku.

Jak nám technologie pomáhají a co nám usnadňují? Jaké máme doma spotřebiče? O všech těchto zajímavých věcech jsme si tento týden povídali. Učili jsme se básničku o fotografovi a sami se fotografy na chvíli stali; fotili jsme se navzájem a zkoušeli i zátiší. Vyrobili jsme si vlastní mobilní telefon! Také jsme si říkali, kde všude můžeme najít informace o tom, co se ve světě děje. V pátek jsme na vlastní oči viděli robotický vysavač v akci, krásně nám jezdil po třídě! Moc se nám líbilo na procházkách v lese a několikrát jsme navštívili puštíka.

V angličtině jsme se věnovali těmto slovíčkům: computer, laptop, television, cell phone, tablet, newspaper, magazine… Hodně nám pomohla IT tabule – to je přece skvělá technika! Hodně jsme slovíčka opakovali a dbali na správnou výslovnost. Zahráli jsme si hru se slovíčky, při které jsme skákali v kroužcích, to nás moc bavilo. Učili jsme se novou písničku „Robot song“, ale museli jsme se také vrátit k „Mary had a little lamb“, protože se z ní pomalu ale jistě stává žabičkový hit 🙂 .

Rytmika, tanečky, dramaťák: viděli jsme loutkové divadlo O víle Amálce a líbilo se všem!

Tvoření: vyrobili jsme analogové telefony a foťáky. S velkým úspěchem ????.

Sportovní klub: motocyklová dráha nám dala pěkně zabrat.

Muzicírování: poznávali jsme hudební nástroje podle zvuku. Už jsou z nás hudební odborníci????.