Média a technika 24.-28.2.2020 J

28. 2. 2020 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme zjistili, jak se dorozumívali lidé před 100 lety, jak vypadá i jak zněla Morseova abeceda. Zkusili jsme si přepsat své jméno „morseovkou“. Také jsme zjistili, jak vypadal první telefon, rádio, televize. Jak vypadaly a jezdily první automobily. Stihli jsme se jet podívat na výstavu večerníčků Zdeňka Smetany a zařádit si na masopustním karnevale ve školce.

Sovičky se tento týden naučily spoustu nových slovíček ze světa techniky, který je okolo nás. Ať už to jsou telefony, počítače, různé hry nebo roboti, tak také všelijaké přístroje, mašiny, které nám v životě slouží a pomáhají. Virtuálně jsme navštívili technické muzeum a také si v pohádce ukázali, jak se staví robot.

V týdnu zaměřeném na média a techniku jsme si povídali, co to vlastně média jsou, co se pomocí nich dovídáme. Hodně děti zajímalo, jak se jednotlivá média a technické prostředky vyvíjely. Jak vypadali například předchůdci telefonu, televizoru, auta, letadla a podobně. Shlédli jsme videa na IT. Každý si namaloval, vystřihl a nalepil sluchátkový telefon.

Poslední únorový týden je za námi, povídali jsme si o médiích a technice, naučili jsme se slovíčka: computer, phone, tablet, mouse, speakers, TV, headset, controllers, newspaper.

Ukázali jsme si, jak vypadal klasický telefon a jak se postupně zmodernizoval:

‘’The evolution of the phone’’, taky jsme se začali učit písničku ‘’driving my car’’.

Vyrobili jsme si klasickou televizi, děti si nakreslily různé příběhy, které jsme v té televizi promítali.

Veverky

V tomto týdnu se Veverky staly součástí televizního vysílání. Byli se z nich reportéři, moderátoři, ale také novináři. Vyráběly mikrofony, stavěly roboty. A v krásných a nápaditých maskách si báječně užily masopustní den plný her a zábavy.

Výtvarný kroužek

Tento týden jsme si povídali o médiích a technice, a proto si Sovičky a Lištičky vyrobily telefony, které jsme měli před mobily. A jelikož jsme měli i Masopust, tak nesmělo chybět vyrábění masek.

Sportovní kroužek

Sovičky a Lištičky si pomocí cviků protáhly celá tělíčka, zacvičily si i s novými malými padáky.

Kroužek muzicírování

Pomocí sluchu jsme poznávali zvuky, které vydává technika kolem nás.

Dramatika a rytmika

Tento týden jsme si hráli na zpěváky a zpěvačky a představovali jsme si, jak účinkujeme v oblíbeném televizním pořadu.