Média a technika… 12.-16.3.2018 B

16. 3. 2018 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Celý týden byl ve znamení techniky a médií. Ukázali jsme si, kde všude kolem nás média vlastně jsou a proč jsou pro nás důležitá. Zpívali jsme si písničku o robotech, protože ty k technice kolem nás také patří. Zaujal nás hlavně robo-vysavač, který umí vysát hravě celý pokoj úplně sám. V týdnu jsme si nejednou zahrála na moderátory, moderátorky, zpěváky a zpěvačky a pomocí televize z krabice a mikrofonu předvedli velkou show. Byla to vážně legrace. Na konci týdne jsme si vyrobili robota z kartonu různých tvarů, které jsme u této činnosti zopakovali. Řeč byla samozřejmě i o blížící se návštěvě mobilního planetária, které přivítáme v pondělí. 

Anglický klub: v rámci tématu Média a technika jsme si s dětmi zahráli na novináře – prohlédli jsme si noviny (newspapers) a časopisy (magazines) – how they look like? O čem se v novinách vlastně píše? Jakožto novináři (journalists) jsme si vyzkoušeli jaké to je zjišťovat a shromažďovat veškeré informace, dělat fotografie (photos) a všechno si důkladně ověřovat. Někdo se věnoval tématu módy (fashion) jiní zase kultuře nebo sportu. Ti opravdoví novináři umí psát, což my se zatím učíme a tak jsme se snažili vyjádřit myšlenku obrazy a rozvíjeli tak vlastní fantazii a někteří dokonce vymysleli vlastní písmo, potažmo řeč!

Žabičky

Tento týden jsme strávili povídáním o médiích a technice. Na IT tabuli jsme se podívali na noviny, časopisy, radia, televizory a hlavně porovnali jejich původní podobu s tou, kterou mají v dnešních dnech. Pověděli jsme si, které médium nejvíce používáme a máme doma. Zahráli jsme si opět každé ráno parádní pohybové hry a protože se nám zastesklo po Šemíkovi, oprášili jsme jeho legendární skoky. Při pobytu venku jsme trávili hodně času v lese, kde jsme stavěli domeček z větví a listí. Na místo jsme se vrátili a postavili okolo něj plot. Ať si klidně přijde vlk a zkusí fouknout – položili jsme pořádné základy! Slibovali jsme premiérové vydání novin a už jsou na světě! Pojmenovali jsme je Sofia Times a najdete v nich ty nejdůležitější momenty, které se v naší školce odehrály od začátku školního roku. Pracovala na nich celá redakce Žabiček. Byli jsme opravdu pilní novináři a moc nás to bavilo!

Rytmika, tanečky, dramaťák: vyzkoušeli jsme si rozhlasové vysílání se vším všudy – zprávy, dopravní informace, rozhovory, písničky na přání…. Moc se nám to líbilo!

Tvoření: vyrobili jsme jarní věnec ze šišek. Je dokonalý!

Sportovní klub: po čase jsme si zasportovali na opičí dráze a byla to paráda.

Muzicírování: naučili jsme se písničku o mediálně velice oblíbeném Večerníčku.

Věda je zábava: zjistili jsme, jak funguje vlnění a vyrobili jsme si provázkové telefony.