Migrace ptáků a zimní spánek… 3.-7.11.2014

5. 11. 2014 | Kronika - Bohnice

Zvířátka to v zimě nemají lehké… Proto jsme si celý týden povídali o tom, jak si s ní poradí – o odletech ptáků a zimním spánku.

V pondělí jsme si zopakovali měsíce v roce, protože začal další, tuze podzimní- listopad.

Úterý byl den plný překvapení. Přišel k nám pán z Domu ochránců přírody  popovídat o zvířátkách a přinesl malinkatého ježka. Mohli jsme si ho pohladit a to se nám moc líbilo : ).

Plavání ve středu bylo zase moc prima a odpoledne jsme všichni spali jak bobři po velkém sportovním výkonu.

Ve čtvrtek přijelo divadlo! Pan Tesař nám zahrál úžasnou pohádku o medvídkovi. Všechno uvidíte ve fotogalerii.

V pátek jsme zkoumali, co dělá medvěd v zimě. Povedl se nám nádherný společný obrázek medvěda ve svém pelíšku.

Krásný víkend a pro jistotu chystejte rukavice! Přijede Martin, a možná na bílém koni!

Tento týden jsme se žabičkami dumali nad tím, co se děje se zvířátky v lese, když nastává chladnější období.

První den děti zavzpomínaly na ježky, o kterých jsme si již jednou povídali. Výtvarně jsme si takového ježka vytvořili pomocí obrázků a listů, které představovaly bodlinky malého ježečka.

V úterý bylo pro děti připravené překvapení v podobě živého ježka. Malé zvířátko si děti mohly též pohladit, z čehož byly nadšené! 🙂

Další den jsme si vyprávěli o tom, že někteří ptáčci odlétají do teplých krajin. Během dne jsme si hráli s dětmi na ptáčky,  a hromadně jsme odlétali na signál do předem vyznačených domečků.

Ve čtvrtek k nám do školky zavítalo divadlo, na které se děti krásně oblékly. S dětmi jsme se nasmáli Pohádce babičky Němcové, která je velice bavila a po představení si mohly prohlédnout divadélko a seznámit se s loutkami.

Poslední den v pátek se děti dozvěděly, co je zimní spánek a zahrály si na malé medvídky, které jdou spát. Obrovského medvěda jsme si poté vytvořili a vybarvili temperovými barvami.

Básnička:

Medvěd v zimě
Kam se medvěd v zimě schoval?
Neklouzal se, nesáňkoval.
Zahrabal se do listí,
od té chvíle spí a spí.

Zahrabal se do země:
Lidičky, vzbuďte mě,
až zavoní fialky,
zapískají píšťalky.

Básnička:

Medvěd v zimě
Kam se medvěd v zimě schoval?
Neklouzal se, nesáňkoval.
Zahrabal se do listí,
od té chvíle spí a spí.

Zahrabal se do země:
Lidičky, vzbuďte mě,
až zavoní fialky,
zapískají píšťalky.

Písnička .https://www.youtube.com/watch?v=7OsJA_KMs3E&list=PL44D73FB11D0E2E40

Anglický klub

Během podzimního období se na zimní spánek připravují i naši kamarádi medvědi Bertie, Jimmy a Mattie

a tak jsme se pokoušeli aspoň o refrén z písničky „I can´t wait to hibernate“ 🙂

Aktuální téma jsme podpořili slovní zásobou:

a black bird, a brown/black/grey bear, a hedgehog, fly, sleep, hibernate,

Odpolední aktivity

Dramaťák

Na dramaťáku jsme se věnovali naším oblíbeným Broučkům. Zahráli jsme si příběh Velká rodina a zjistili jsme, že i broučci se chystají k zimnímu spánku.

Tvořivá dílna

U tvoření nám cvrlikali ptáčci. Vyráběli jsme kolíčky s ptáčky, kteří s námi v zimě zůstanou a měli bychom se o ně postarat… Jsou nádherní!

Muzicírování

Muzicírování bylo o maličkém ptáčkovi z lesa – čížkovi. Naučili jsme se o něm písničku Čížečku, čížečku. Umíme jí dokonce zatančit a už víme, co všechno se děje s mákem, než se dostane do koláče. Tančení byla paráda!

Sportování bylo také o zvířátkách. Cvičili jsme oblíbenou jógu a naučili jsme se ásánu kočka, žába a motýl. Moc se nám to líbilo a tak si to určitě zopakujeme.

V pátek jsme experimentovali a vyráběli déšť. Že nevíte, jak se to dělá? Zeptejte se dětí!