Mikuláš !!! 2.-6.12.2019 J

6. 12. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se připravovali na návštěvu Mikuláše a jeho družiny v naší školce. Připravili jsme si pro ně písničku a básničku. Povídali jsme si o tradici sv. Mikuláše, o tom, jak tato tradice vznikla, jak slavili naši předci… Mikuláš s čertem a s andělem nás navštívili ve čtvrtek dopoledne. Také jsme pilně trénovali na nadcházející vánoční besídku.

Angličtina

Se Sovičkami jsme si tento týden povídali o tradici Mikuláše, o co se jedná. Učili jsme se tak slovíčka jako anděl, čert, ale také jsme si říkali, jak vyjádřit své emoce, které s tím souvisí, nebo jak říci, že se někdo hezky chová a co dělá dobrého (nebo také jak zlobí :)).

Lištičky

Prosinec nám začal. A s ním vše, co máme s předvánočním časem spojené. Pro tento týden to byl Mikuláš. Co je to tradice? Jaké zvyky u nás máme? Hodně jsme si povídali, vytvořili jsme si nádherné čerty, které zdobí šatnu školky. Naučili jsme se básničku pro Mikuláše a nakonec se s ním setkali. Od Anděla pak dostali nadílku, hodně z nás si i podalo ruku s čertem.

Angličtina

Už máme za sebou Mikuláše,a tak jsme se naučili slovíčka Saint Nikolas, Angel, halo, the devil.

Taky jsme si vyrobili obrázky čertu a víme, že čert má ‘’Horns’’

and ‘’a long tongue’’

Výtvarný kroužek

Tento týden nás ve školce navštívil Mikuláš, čert, anděl a tak jsme pro ně vyzdobili školku. Lišky vyrobily děsivé čertí hlavy. Sovičky vyrobily krásné foukané andělíčky a děsivé čerty.

Sportovní kroužek

Tento týden jsme si zacvičili s balónky, překonali jsme překážkou dráhu a samozřejmě nechyběly velmi oblíbené tanečky.

Kroužek dramatiky a rytmiky

Zkoušeli jsme zpívat písničky v různých rytmech. Za doprovodu bubínku nám to šlo nejlépe. Navíc jsme si poslechli, že na stejný bubínek se stejnou paličkou zazní odlišné zvuky, záleží, kde na něj hrajeme.

Kroužek muzicírování

Tento týden jsme se začali učit vánoční koledy a trénovali jsme písničku pro Mikuláše.