Mikuláš… 27.11.-1.12.2017 Ú

1. 12. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se vrhli na krásnou českou tradici – Mikuláše. Společně jsme si povídali, kdo byl Sv. Mikuláš, kdy žil, proč vlastně tuto tradici slavíme. Vyrobili jsme si ozdoby na stůl – čerta, Mikuláše a anděla. Naučili jsme se básničku pro Mikuláše, který nás se svou družinou navštíví příští týden. Na procházce v lese jsme si zopakovali názvy jehličnatých stromů a nasbírali chvojí na výzdobu. Také jsme dopilovávali pásmo písniček k rozsvěcování stromu v Úvalech.
Logopedie: hláska CH
Grafomotorika: kombinace oblouků

Angličtina: tento týden jsme se začali připravovat na Vánoce. Probírali jsme slovíčka spojená se znaky Vánoc a i názvy hraček, aby děti věděly, co si mají přát. Povídali jsme si o ročních obdobích, a který měsíc nám to teď začíná. Povídali jsme si na téma kolik dní nám zbývá do Vánoc a přitom jsme dětem představili adventní kalendář, který skrývá vánoční ozdobičky, kterými zdobíme náš školkový stromeček. Stromeček jsme si prozatím vyzdobili barevným papírovým řetězem, který si samy děti vyrobily.

Anglický klub: na anglickém kroužku jsme s dětmi hráli hru s dárečkem, kde vyslovovali svá přání pro Ježíška „I would like to get for Christmas….“ se spojením s anglickým názvem hračky. Samozřejmě jsme si také povídali, jak se říká Mikuláši a jeho doprovodu v anglickém jazyce a pak jsme si na to vypracovali pracovní list.

Tento týden jsme si povídali o tom, kdy chodí Mikuláš, že s ním chodí i čert a také anděl. Povídali jsme si o pekle, jak to tam chodí a že čerti mají krále Lucifera a ten má velkou knihu hříchů a tam jsou zapsáni ti, co hodně zlobí. Také víme, že Mikuláš s andělem nosí pro hodné děti odměny a čert nosí uhlí a brambory. Zpívali jsme o Mikuláši písničky a naučili se jednu čertovskou básničku. Jelikož jsme moc šikovní, tak jsme si vyrobili malé čertíky a Mikuláše.

Angličtina: prostřednictvím pohádky o zlobivém chlapečkovi, jsme si vysvětlili rozdíl mezi hodný a zlobivý. Přišel k němu Mikuláš, pak Anděl, ale poradil si s ním až čert. Nechybělo opakování slovíček (oblečení, počasí atd.).

Hudební a taneční kroužek: tento týden jsme se věnovali přípravám na vystoupení , které proběhne v Úvalech 2.12.2017 a to přímo na náměstí u vánočního stromečku. Děkuji všem dětem a našemu skvělému týmu za spolupráci a podporu.

Kroužek zpěvu: s dětmi jsme tento týden procvičili sluch. Věnovali jsme se sluchovým cvičením, aby nás ouška správně poslouchala. Nezapomněli jsme ani na artikulační a dechová cvičení. Vánoční melodie se učíme a písničkou se radujeme, že přijde Mikuláš.

Výtvarný kroužek: tento týden jsme připravovali Vánoční výzdobu. Zasněžené stromečky. Práce s houbičkou, štětcem. Jemná motorika, trhání papíru, práce s nůžkami.

Sportovní kroužek: v tomto týdnu jsme se hlavně připravovali na vánoční besídku a trénovali náš tanec. Protahovali pomocí jógových cviků a zahráli si tématické hry.