Mikuláš ! 28.11.-2.12.2022 B

2. 12. 2022 | Kronika - Bohnice

Žabičky

„Mik, Miku, Mik, Miku Mikuláš přišel s čertem na koláč.Mik, Miku, Mik, Miku Mikuláš přinesl nám zimní čas.Když Mikuláš naděluje, čertík za ním poskakuje.Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš přinesl nám zimní čas.“
Celý týden jsme si povídali o sv. Mikuláši a také o jeho parťácích, kteří za námi v pondělí přijdou do školky. Tuhle písničku jim zazpíváme a zatančíme! Opravdové vánoční těšení u nás začalo ve čtvrtek; bylo 1.prosince a my jsme otevřeli náš adventní kalendář (o něm jsme si pověděli, jak vypadal dřív a k čemu slouží) a byl tam první vánoční úkol – ozdobit stromeček! Pustili jsme se do toho a na procházce jsme se šli podívat k velkému vánočnímu stromu. V pátek jsme napsali dopis Ježíškovi, ve kterém jsme ho poprosili o… naše přání 🙂 . 
Mikuláši ještě chceme říct básničku:“Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni.Hledali, nenašli, byli oba smutní.“
A v úterý se celou školkou linula vůně lineckého cukroví..! Vykrajovali jsme různé tvary. Už doma také pečete?

Delfínci

Angličtina

We had a very busy week practicing the song for Christmas. As the weather outside is getting colder and colder, we exercised with the Walking walking chant ( walking walking hop hop hop, running running…) and Up and down, turn around chant to get warm.Besides that we also did a few warming up songs such as Follow me follow mehttps://youtu.be/Pi4Ws9rjFYY and the well – known Twinkle twinkle song : https://youtu.be/yCjJyiqpAuUSince St.Nicholas day is almost here, we learnt to greet all three well-known figures ( Hello Nicholas! Hello angel ! Hello devil! 🙂 ). We tried to understand what ‚to be scared ‚ means.

 

Už v pondělí 5.12. přivítáme vzácnou návštěvu! Čerta, Mikuláše a anděla. Na jeho návštěvu jsme se nachystali a naučili se krásnou písničku Mik miku mik. Pověděli jsme si, co se může stát těm, kteří zlobí, ale zároveň jsme se ujistili, že v naší školce se nikdo čertů bát nemusí. Moc se na návštěvu těšíme. V týdnu jsem si udělali delší procházku a podívali se na vánoční strom u Krakova a moc se nám líbil. 1. prosince jsme rozbalili první adventní krabičku se vzkazem, že máme ozdobit vánoční školkový stromeček a to se povedlo parádně! V pátek jsme napsali dopis Ježíškovi a světe div se, dopis nám během procházky zmizel! Hezký druhý adventní víkend.

Rytmika, tanečky, dramaťák: zpíváme, tančíme, Vánoce chystáme! 

Tvoření: vyrábíme vánoční překvapení.

Sportovní klub: sportovalo se ve vánočním duchu.

Muzicírování: v našich písničkách sněží 🙂.

 

 

 

 

Angličtina

As St.Nicholas day is almost here, we talked about the three figures related to this special day a lot ( St.Nicholas, the devil and the angel ). We discussed a bit what it means to us when we say ‚good‘ and ‚bad‘. The kids tried to tell me what good and bad they think they have done recently as well as how they can get better at something in the future. 

The goal of the week was to practice the verb ‚to have‘ as well ( I have a sister…, I have it at home…etc.).

Since the Christmas show is just round the corner 🙂, we went on rehearsing, singing and singing and singing! Plus listening to Christmas carols and popular songs of course : https://youtu.be/g-OF7KGyDishttps://youtu.be/WYYJ7yaL9WUhttps://youtu.be/AN_R4pR1hck

Preschool preparation

At first we revised the days of the week including the words yesterday, today and tomorrow. Later on we focused on the visual perception learning the same and the different, putting the St.Nicholas jigsaw together and spotting the differences between two pictures. At the end of the week we started a brand new area of logic, which was the analogies.