Mikuláš ve školce… 3.-7.12.2018 B

8. 12. 2018 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl ve znamení Mikuláše a jeho party, která nás navštívila ve středu přímo ve školce. Žádné zlobivé děti u nás nejsou a tak čertice odcházela ze školky s prázdným pytlem. Vyrobili jsme si parádní obrázky právě s těmito bytostmi a cvičili u toho stříhání, lepení a představivost. Školkou samozřejmě zní písně jak z vánočního setkání, které se blíží, tak i mikulášské koledy. Na začátku týdne jsme si pověděli něco o adventním čase a vyrobili krásný adventní věnec a rozsvítili první svíčku. Už se moc těšíme na další týden, kdy k nám přijde Ježíšek.

This week we welcome Santa Claus at our kindergarten. We have learnt the song about Santa Claus and watched some short stories. We have learnt lots of new words related to this topic and played some fun games. We can now speak about Santa, his clothes, his helpers, like Rudolph and the elves, and his job 🙂

Mikulášský týden jsme si hezky užili. Tvořili jsme adventní věnec a na procházkách pozorovali jehličnaté stromy. Nakreslili jsme si každý svého čerta a tím jsme se trochu připravili na středeční návštěvu; přišli za námi čert, anděl a Mikuláš. Opět jsme si z Mikulášovy knihy vyslechli, co se nám tento rok povedlo a co musíme zlepšit. Jistojistě to dodržíme, protože čert nikdy nespí! A my jsme přece šikovní 🙂 . Zpívali jsme vánoční písničky, protože se na Vánoce moc těšíme. A příští týden už bude krásně předvánoční! Přejeme se Žabičkami krásnou bronzovou neděli!

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na čerty a anděly a skvěle nám to šlo!

Tvoření: začali jsme s vánoční výzdobou školky a ještě nemáme hotovo ????.

Sportovní klub: tentokrát jsme tančili a dalo nám to dost zabrat!

Muzicírování: vyšperkovali jsme vánoční písničky. Ježíšek se blíží ????.

Věda je zábava: vedli jsme detektivní pátrání. Velice nám pomohlo červené zelí!