Mikulášská nadílka !!! 30.11.- 4.12.2015 B

4. 12. 2015 | Kronika - Bohnice

Zdá se, že ve třídě Delfínků již zavládla předvánoční atmosféra, tento týden ještě navíc okořeněná očekáváním Mikuláše a jeho družiny. Zpívalo se, zdobilo a děti si užívaly každý moment.

Již v pondělí jsme ráno jsme se ponořili do vánoční nálady při sledování záznamu z krásného vánočního koncertu v Úvalech u Prahy, kterého se i některé naše děti zúčastnily. Následovalo povídání o Ježíškovi a Vánocích.

Úterý se spíše neslo v duchu Mikulášských příprav. Pověděli jsme si o tom, kdo byl hodný a kdo možná malinko zlobil, také jsme si vyrobili andílka z papírového talířku. Ten nyní zdobí naši chodbu.

Ani středa nebyla ochuzena o zpívání. Jelikož se nám blíží besídka, pilně nacvičujeme. Tento den jsme také aktivně využívali naši skvělou interaktivní tabuli.

Co nám asi přinese Ježíšek a co asi Mikuláš? Kdo se bude bát a kdo bude statečný? Jak asi bude probíhat návštěva Mikuláše v naší školce? To jsme si nejen řekli, ale také nakreslili.

Mikuláš, čert i anděl přišli a všechny děti potěšili hezkým balíčkem plným dobrůtek. I ti, kteří se zprvu malinko báli  nakonec odhodili svůj strach a byli za to odměněni.

Tento týden byl zaměřen na seznámení dětí s vánočními tradicemi. K těmto tradicím neodmyslitelně patří i přivítání Mikuláše s čertem a andělem!

V pondělí jsme si se Žabičkami vypravovali příběh narození Ježíše v Betlémě. Děti byly zahrnuty do děje dramatickým ztvárněním celého příběhu. Vysvětlili jsme si slova jako Betlémská hvězda, stáj, jesle, tři králové a laskavost. Linka k Ježíškovi musela být úplně rozžhavená, protože mu děti volaly a prosily ho o pěkné dárky.

Aby nezůstalo jen u telefonátu, chopily se štětce a svá přání též ztvárnily na speciální lístky, kterýé si můžete prohlédnou a přečíst na nástěnce.

Další dny jsem byli zaměřeni výhradně na již zmíněného Mikuláše a jeho pomocníky. Dozvěděli jsme se, jak si každý představuje tyto bytosti a jaké jsou pravděpodobně jejich vlastnosti. Hráli jsme čertovské hry a těšili se na pátek.

Mikuláš přišel! A nebyl sám! Čert budil hrůzu, potvrzují i paní učitelky, ale děti byly statečné a všechny došly až k Mikuláši. Poslechly si, co měl zapsané ve své kouzelné knize a od anděla obdržely balíček plný dobrot. Na oplátku jim  Žabičky zazpívaly písničku „Poslechněte, co se stalo v městě Betlémě“. Byl to krásný týden!

Delfínci jsou již zdatní angličtináři a stále přidávají nová a nová slovíčka a písničky. Tento týden se jednalo samozřejmě především o vánoční tématiku a Mikuláše . Hodně jsme také počítali, nejen adventní dny na kalendáři, ale starší děti také již bezpečně čísla poznávají vizuálně. Učili jsme se malovat sněhuláka a tím si trénovali kreslení větších i menších kroužků.

Snažíme se stále o zapojení více říkanek do denních rituálů, tento týden to byla říkanka obědová, některým dětem již známá z minula.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Zahráli jsme si na čerta, anděly a Mikuláše a naučili jsme se u toho dlouhou básničku pro páteční návštěvu. Určitě zabodujeme!

Tvoření: Vytvořili jsme ve školce pravou zimní náladu a udělali jsme sněhuláky a andílky z PET lahví.Zaručeně nám vydrží celou zimu.

Muzicírování: Naučili jsme se písničku pro Mikuláše a dokonce jsme jí vymysleli další sloku!

Sportovní klub: Chytali jsme čerty za ocasy a tančili na čertovské diskotéce. Zařádili jsme si parádně : ).