Moje maminka…2.-6.5.2022 B

7. 5. 2022 | Kronika - Bohnice

Celý tento týden byl věnovaný rodině a především našim maminkám. Vyrobili jsme celkem tři krásné dárky a naučili se nádhernou básničku věnovanou přímo Vám – maminkám. Pověděli jsme si také, že rodina je to nejdůležitější, co máme. Na IT jsme si také ukázali, kdo do rodiny patří. V týdnu jsme stihli také fotografování a všem nám to moc slušelo. V příštím týdnu si budeme povídat o záchranných složkách a budeme určitě hasit, zachraňovat a chytat zloděje.

We’ve been dedicating this whole week to our mothers. We talked about their names and mainly prepared a surprise for Mother’s Day. We learned a poem for them.

Dear Mom,

I will love you forever,

And forever you will be,

The most wonderful mother,

You mean everything for me.

Preschoolers:

We practiced the description of the person so that we could describe the mother, answer the question „What does your mother look like?“ , whether she has short or long, dark or light, straight, wavy or curly hair, what her eyes are and what her figure is, whether she is small or tall, etc.

Rytmika, tanečky, dramaťák: naučili jsme se básničku pro maminky. Můžeme je v neděli oslnit ????.

Tvoření: vyrobili jsme šperk. Naše krásné maminky budou ještě krásnější!

Sportovní klub: hráli jsme na zahradě vybíjenou a Rybičky, rybičky…

Muzicírování: poslouchali jsme Musorgského Obrázky z výstavy.

„Malujeme malovánky, modrou barvou nebe. Modrou nebe – nejkrásnější, maminko, jen tebe!“ Povídali jsme si o rodině; o maminkách, tatíncích, sourozencích, babičkách, dědečcích,… zkrátka o těch, se kterými je nám na světě krásně. A hlavně jsme si povídali o maminkách, protože mají v neděli svátek. Vyrobili jsme jim barevné kytičky s fotkou, na které jsme my! Celý týden bylo ve školce veselo, nejvíce úsměvů bylo ve čtvrtek, protože jsme se fotografovali – moc nám to slušelo. A příští týden nás čeká parádní téma – Záchranné složky!

This week in English we were learning about Mothers Day and how much we love our mommies. the words and phrases for this week included: I love My Mommy, Kiss, Hugs, Happy Mothers Day and I love you. We also learned a Mothers Day song with these words and phrases. at the end of the week we played a game of Bingo to help with our new words.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Naučili jsme se novou básničku o mamince a zahráli si na mořeplavce.

Tvořeni: Vyrobili jsme si papírovou květinu jako dárek ke dni matek.

Sportovní klub: Vyřádili jsme se na zahradě naší MŠ, zaskákali si panáka a postavili hrad z písku.

Muzicírování: Začali jsme trénovat taneční přestavení na letní besídku, víc vám zatím neprozradíme.