Moje maminka… 3.-7.5.2021 B

7. 5. 2021 | Kronika - Bohnice

Celý týden jsme si povídali o rodině a hlavně o naší mamince. Ukázali jsme si jak maminka vypadá a podle předlohy jsme ji namalovali krásný portrét. Pověděli jsme si, jak moc je pro nás rodina důležitá a kdo všechno do ní patří. Naučili jsme se krásnou básničku přímo pro maminky, kterou spolu s vyrobeným přáníčkem mamince předneseme v neděli, kdy naše „mamči slaví“. Velice zajímavá debata byla o tom, co rády naše maminky dělají – zaznělo: mazlení, vaření, uklízení, želení, ale také nakupování a focení 🙂  Už teď se nemůžeme dočkat příštího týdne, protože nás čeká nejenom téma ZÁCHRANNÉ SLOŽKY, ale hlavně úterní výlet do nedalekých zahrad (botanická a zoo).

Tento týden jsme věnovali rodině, hlavně mamince.   Pojmenovali a vysvětlili jsme si jednotlivé členy rodiny „family members“ : “ father-daddy, mother-mommy, sister, brother, baby, grandma, grandpa, uncle, aunt“. U předškoláčků jsme se naučili básničku „Mommy mommy, I love you“ u žabiček “ Roses are red,violets are blue,sugger is sweet and so are you“ pro maminky k svátku. U předškoláčků jsme se navíc naučili písničku „Family fingers „.

Tento týden jsme si povídali o Vás, maminkách, a vyráběli jsme dárečky k nedělnímu svátku. Malovali jsme hrneček, motýla a vyráběli přáníčko. Snad Vás dárky potěší a v neděli si všichni společně užijete super den! Také jsme o maminkách zpívali písničku a učili se básničku. A děti své maminky nakreslily – všem Vám to sluší! Povídali jsme si o rodině, jakou máme, proč je pro nás důležitá,  jak se kdo jmenuje, a o příbuzenských vztazích. V lese jsme stavěli domečky pro skřítky a v pátek jsme si ve třídě udělali velikou opičí dráhu. Běhali a cvičili jsme jako velcí opičáci. HU HU! Hezký víkend!

Nová slovíčka (i když některá byla pro nás známá) byla zaměřena na členy rodiny. Opakovali jsme základní fráze při seznamování a pozdravy. Také jsme počítali barevné korálky – takže jsme si říkali čísla a barvy.

Rytmika, tanečky, dramaťák: naučili jsme se přání pro maminky a chystáme pro ně překvapení!

Tvoření: šperky z PET  lahví  jsou skvělé ????.

Sportovní klub: naše oblíbená opičí dráha na zahradě opět nezklamala.

Muzicírování: poslouchali jsme Vivaldiho Jaro a vyzkoušeli společenské tance.

Rytmika, tanečky, dramaťák: Sehráli jsme si společně scénku na téma Naše rodina.

Tvoření: Malovali jsme zápichy do květináčů pro naše maminky.

Sportovní klub: Zahráli jsme si na slepičku a kuřátka.

Muzicírování: Naučili jsme se taneček na písničku Sluníčko, sluníčko.