Moje maminka… 3.-7.5.2021 J

7. 5. 2021 | Kronika - Jirny

S dětmi jsme se  tento týden věnovali maminkám. Povídali jsme si o rodině a jelikož se nám blíží den maminek, tak děti pro ně vytvořily jarní květy na větvičkách. Minulý týden jsme měli téma náš kraj a zůstala nám ve třídě popletená mapa. Takže nás ještě  čekalo hledání jarního pokladu!

Tento týden byl celý o našich maminkách. V angličtině jsme si o nich povídali, jaké jsou, co všechno dokáží a jak jim můžeme udělat radost nejen tuto neděli. Také jsme hodně zpívali a naučili jsme se i jednu novou písničku, kterou si ale zatím pro vás necháme jako překvapení.

Tento týden jsme si užili. Povídali jsme si o našich maminkách. Jak vypadají, co všechno pro nás dělají, s čím jim pomáháme. Každý si nakreslil obličej té svojí maminky, jak jí vidí. Vyrobili jsme pro ni k nadcházejícímu svátku kytičku z krepového papíru a obraz velkého batikovaného srdce z přírodních barviv. Zpívali jsme písničku Skidemarink a naučili se básničku Maminka.

Přeji všem maminkám krásný Den matek!

Tento týden bylo krásné téma ‘’Maminka’’:

Mommy, Mother’s Day.

S dětmi jsme si povídali o tom, co všechno maminka dělá: she kisses my boo-boos, she brushes my hair. Také si děti připravily pro maminky písničku ‘’ Skidamarink I love you’’, a všichni si nakreslili obrázky ‘’My Mommy’’: what color is mommy’s hair?, what color is mommy’s eyes?

Let’s draw mommy’s ears, is mommy wearing earrings?…

Pro maminky jsme vyrobili s dětmi obrázky: tie dye hearts from natural colors: yellow turmeric ( kurkuma) and pink beetroot and flowers from crepe paper.

Happy Mother’s Day!

Rytmika,tanečky,dramaťák: Divadlo “ O Červené Karkulce” nám šlo parádně a také nás ponaučilo, že máme poslouchat maminku. Naštěstí nás žádný vlk nesežral a mamince jsme se všichni vrátili.
Muzicírování: Naučili jsme se krásnou básničkou pro maminky aby měly radost
Sportovní klub: Rozcvička a jóga taktéž nechyběla
Tvoření: Malovali jsme portrét maminky, který se všem náramně povedl

Rytmika, tanečky, dramaťák: Povídali jsme si o rodině a především o maminkách, které budou slavit svátek a předváděli jsme různé maminkovské práce (praní, věšení prádla, žehlení, uklízení, vaření)

Tvoření: Tvořili jsme nadšeně překvapení pro maminky k jejich svátku!

Sportovní klub: Po náležitém rozcvičení maminek a tatínků děti nadšeně vozily jako správné maminky a tatínkové miminka (kluci raději plyšáky:)  v kočárcích různými překážkovými drahami (rychlá návštěva lékaře, procházky parkem mezi stromy, domácí odpočinek).

Muzicírování: Společný poslech písniček o maminkách s pohybovým doprovodem.