Moje maminka… 9.-12.5.2017 B

12. 5. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme věnovali maminkám a to nejen, protože mají v neděli svátek, ale také protože je pro nás velmi důležitou součástí, tak jako celá naše rodina. Jako výtvarnou činnost jsme vymysleli portrét maminky, který děti vytvořily pomocí fixy a pastel – pomáhala jim u toho fotografie maminky, kterou si do školky přinesly. Všechny maminky vypadaly báječně. Děti si pro maminky odnesly i krásné dárečky v podobě broži, kterou s pomocí paní učitelky Ivici vyrobily. Na plavání nás čekala tento týden velká zkouška: přeplavání celého bazénu, povedlo se (téměř všichni to zvládli – dokonce bez pomůcek). Nesmíme opomenout vystoupení skvělého muzikanta, který předvedl vynikající show nejen s bubny, ale i s dřívky, zpěvem, tleskáním a všemožnými zvuky. Moc jsme si to užili! Už se těšíme na další týden, kdy si budeme povídat o Velké Británii.

Do popředí našeho zájmu se tento týden dostaly maminky, jejichž svátek v neděli oslavíme. Maminky jsme si zkusili společně popsat a zjistili jsme, že všechny jsou nejkrásnější. Nezůstalo ovšem jen u maminek, slovní zásobu jsme rozšířili i o další členy rodiny: babičky, dědečky, tety i strýce. Četli jsme si krásnou knížku Monkey puzzle o opičce, která hledá svou maminku. Zpíváme písničku Everything grows od kanadského skladatele pro děti Raffiho.

Anglický klub

S dětmi se v poslední době hodně soustředíme na tvoření otázek, popis předmětů a lidí. Hrajeme několik her, které toto procvičuji. Tento týden jsme také tvořili a četli slova z hlásek tzv. První skupiny phonics (s,a,t,p,n,h,i,c,k).

V tomto květnovém týdnu jsme chtěli v dětech probudit lásku a úctu k maminkám. Nejdříve Žabičky pomocí různých IT ukázek a obrázků získávaly určité povědomí o biologickém procesu narození děťátka (růst plodu).  Děvčátka předstírala, že jim rostou bříška a chlapci jako lékaři kontrolovali tlukot srdce. 🙂 Dále jsme se zabývali péčí o nově narozené miminko. Žabičky zpívaly ukolébavky a hrály si na přebalování. Povídali jsme si o našich milovaných maminkách, prohlíželi jsme si fotografie a shodli se na tom, že máme ty nejšikovnější a nekrásnější maminky pod sluncem. 🙂 Naučili jsme se moc pěknou písničku, jejíž text si můžete přečíst na hlavní nástěnce a vyrobili jsme z lásky k maminkám krásný dáreček!

Tvoření

Dokončovali jsme kouzelné dárečky pro maminky. Všem maminkám všechno nejlepší!

Muzicírování

Zpívali jsme písničku o čertí škole a tuze se nám líbí.

Sportovní klub

Aerobik na zahradě byl parádní. 🙂

Věda je zábava

Vyrobili jsme si Nenewtonovou kapalinu a byl to opravdový balzám na nervy.