Moje maminka… 9.-12.5.2017 Ú

12. 5. 2017 | Kronika - Jirny

Celý tento týden jsme věnovali maminkám. Povídali jsme si o tom, jaké naše maminky jsou, o co všechno se starají, jak moc je máme rádi. Také jsme se zamysleli nad tím, jak můžeme maminkám doma pomoct a s čím. Většina dětí doma s maminkou uklízí, vaří, pomáhá jí skládat prádlo… A protože máme své maminky opravdu moc rádi, vyrobili jsme jim společně voňavé mýdlo s bambuckým máslem a přáníčko s básničkou. Ve středu jsme si společně obě třídy zabubnovali a zazpívali.

Logopedická prevence: hláska „L“

Grafomotorika: ostré lomení

Výtvarný kroužek: přáníčko pro maminky

Tento týden jsme se věnovali maminkám. Děti se naučily novou básničku „Mom“ a povídali jsme si o tom, jak velcí hrdinové maminky jsou „super heroes“. Dále jsme procvičovali dopravní prostředky a písničku „Yellow submarine“ z minulého týdne. Ke konci týdne jsme maminkám vyrobili z lásky květinové mýdlo.
Anglický klub
V odpolední angličtině jsme maminkám vyráběli neobvyklé 3D přáníčko. Děti si procvičily jemnou motoriku a seznámily se s anglickou frází „I love you this much“.

Tento týden jsme si především hráli na rodinu. Děti si vyzkoušely roli maminky a tatínka. Měli jsme možnost si prohlédnout věci, které potřebuje miminko a řekli jsme si, jak se o něj starat. S obrázkem v ruce jsme si povídali o tom, které věci při práci rodiče potřebují. Děti o své rodině nejen mluvily, ale také jí  nakreslily. Naučili jsme se pro maminku básničku, vyrobili přáníčko a mýdlové srdíčko. Byl to týden plný lásky. 🙂

Prostřednictvím písniček a příběhů o mamince jsme si ukázali, jak je maminka úžasná a co vše pro nás dělá. Moc se nám líbil příběh o ptáčkovi, který hledal svou maminku – cesta byla dlouhá, ale nakonec vše dobře dopadlo… 🙂

Hudební/pěvecký kroužek
Tento týden jsme si prozpívali písničku Včelí medvídci a zopakovali lidovou píseň Černé oči, jděte spát. Tento týden patří maminkám – naše maminky milujeme a to vše jsme vyjádřili v básničce „Mamince“.

Kroužek populárního zpěvu
Se zpěváčky pracujeme na kapacitě dechu pomocí cvičení, které se zaměřují na regulaci vzduchu. Děti si už sami umí v sobě nastavit přesnou sílu výdechu a tím se dostáváme týden od týdnu k lepším výsledkům. Ukázali jsme si, jak vypadají plíce, bránice a vysvětlili, proč jsou pro zpěváky tak důležité. Naučili jsme se také pomocí gumiček vnímat, jak se nám celá dutina ústní nastavuje při zpívání samohlásek (jazyk, zuby, horní dásno atd.). Oblíbená píseň Chňapík nám zakončila hodinu.

Pohybový kroužek
Venku bylo nádherně a tak jsme trávili sportovní kroužek venku. Nejdříve jsme se zahřáli honičkou, protáhli tělíčka a poté jsme si zahráli štafetu. Nakonec hodiny děti zvolily florbal a hry s padákem.

Malý přírodovědec
S Tomášem jsme začali s pokusem z minulého týdne. Zjistili jsme, že z vyfouklého vajíčka zbyla pouze blánka a vajíčko spíš připomínalo vyfouklý balón, který se dal dokonce i nafouknout. Nakonec jsme si v létě vyrobili zimní zahradu. Uvidíme, jestli nám do ní napadne do příštího týdne i sníh. 🙂