Moje maminka… 9.-13.5.2022 J

16. 5. 2022 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme probírali téma všem dětem hodně blízké. Probrali jsme jednotlivé členy rodiny a jejich různé role v rodině. Zjistili jsme, že rodina je místo, kde nám všem je nejlépe, kde se máme všichni rádi a pomáháme si a kde děláme věci společně. Plnili jsme různé úkoly – procvičili jsme si naše zrakové vnímání – skládali jsme puzzle domečků a odhadovali, která rodina asi bydlí právě v našem domečku. Pak jsme si všímali, která rodina má nejvíce a která nejméně členů. Děti sami představily své rodiny a určily počty jejich členů a zhodnotily jsme, u koho je doma nejvíce osob:) Také jsme si vyzkoušeli, odvézt děti do školky jako správní tatínkové a nakoupit nákup podle seznamu, jako maminky. Naučili jsme se písničku Muzikantská rodina, kterou jsme doprovázeli na bubínky, dřívka a xylofony. Hodně dobře jsme se protáhli a procvičili naše svaly při cvičení ve dvojicích. Na našich procházkách jsme také hráli několik zajímavých her a všímali si našeho okolí, co kde roste a žije okolo nás. Na našem školním záhonku už nám klíčí i první ředkvičky! Dokonce k nám v závěru týdne zavítali i dobrovolní hasiči, díky našemu kamarádovi a jeho mamince. Děkujeme!

This week in English, we spoke about our family. We learned vocabulary words and sentence structure of I have/ I don’t have. We drew our family portrait (which we will finish next week), played which card is missing game and a vocabulary running game. We also had a great visit from the fire department, went on a long walk and went on a nature scavenger hunt. The song of the week was Family member song https://www.youtube.com/watch?v=d_WQEw13TCo

Rytmika, tanečky, dramaťák:  hráli jsme si celý týden na rodinu a dětem se to velice líbilo a také jim to krásně šlo, také jsme se naučili novou básničku „Maminka“, zatančili jsme si s IT tabulí a konečně jsme začali trénovat na jarní besídku

Sportovní klub: čtvrteční cvičení jsme si udělali na zahrádce MŠ, kde jsme si hezky zaběhali, rozcvičili s jógou a zakončili pohybovými hrami.. zahráli jsme si na rybičky a nakonec jsme měli dechové cvičení s padákem

Tvoření:  vyrobili jsme si krásné zrcátko s portrétem maminky a k tomu jsme si udělali srdce z kartónu a vyzdobili ho celé luštěninami…maminky měly obrovskou radost

Muzicírování: zpívali jsme si písničky pro maminky a učili jsme se novou písničku na jarní slavnost

Tento týden jsme si hráli na rodinky, co kdo z rodiny dělá ráno, v poledne, odpoledne a večer. Víme, co všechno dělají naše maminky, s čím jim pomáháme, jaké nástroje a pomůcky používají. Zahráli jsme si na maminky řidičky, kuchařky, pradleny a podobně. Připomněli jsme si básničku Pro moji maminku a zpívali si hodně českých lidových písniček.

V pátek nás navštívili praví hasiči s autem a vším vybavením, které jsme si mohli vyzkoušet.

Rytmika, tanečky, dramaťák: taneček na písničku Moje máma

Sportovní klub: cvičení s plachtou, fotbal na zahradě

Tvoření: vyrábění panenek z vlny – dárek pro maminky: stříhání, motání vlny

Muzicírování: písnička Moje máma