Muzicírování… 8.-12.2.2016 B

12. 2. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Tento týden byl nabitý krásnými zážitky. Hodně se nám líbilo muzicírování a čokoládový výlet byl úžasný.

V pondělí jsme zkoumali, jak na nás působí hudba, kterou slyšíme a jak ovlivňuje naši náladu. Poslouchali jsme různé skladby a pokusili se je namalovat. Obrázky jsou velmi zajímavé a už víme, jak si poradit se smutkem : ).

V úterý jsme se ponořili do tajů hudební teorie a objevili notový zápis Je docela těžké se v těch tečkách a čárkách vyznat, ale my jsme je zvládli nakreslit bravurně! Dokonce jsme si vyzkoušeli hru na klavír a na kytaru. Je čas založit školkovou kapelu!

Středa byla čokoládová! Z výletu jsme byli nadšení a určitě se do Šestajovic zase vrátíme.

Ve čtvrtek se hrálo na všechno, co vydávalo zvuky. Vyzkoušeli jsme všechny hudební nástroje, které jsme ve školce našli a stali se z nás objevitelé nových hudebních nástrojů. Vlastnoručně jsme si vyrobili bubínky, které předvedeme na masopustním průvodu.

V pátek se celá školka oděla do červené! Povídali jsme si o svátku svatého Valentýna, a vyrobili jsme si nádherná valentýnská přáníčka pro ty, které máme moc rádi. Také jsme společně se Žabičkami oslavili Ivančiny čtvrté narozeniny.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ, IVANKO!

Výlet

Ve středu se skupina milovníků čokolády vypravila za poznáním do čokoládovny v Šestajovicích. Již samotná cesta byla pro děti dobrodružstvím a jízdu autobusem velmi prožívaly. Po příjezdu nás na místě nás již čekala krásná továrnička plná vůní.

Děti se nejdříve s chutí vrhly do výroby vlastních tabulek čokolády, každý s příchutí dle vlastního výběru ( oříšky, kokos, brusinky apod. ). Následovala ochutnávka! Čokoládové kníry a vousy nikomu nevadily. Hned poté jsme shlédli krátké video o tom, odkud k nám čokoláda přichází a pro některé děti bylo překvapením, že čokoláda vlastně „roste na stromě“ 🙂

Došlo i na zdobení čokoládových srdíček pro naše blízké a to pravou barevnou čokoládovou polevou.

Zlatým hřebem výletu se stala návštěva minizoo, kde jsme se seznámili s roztomilými kůzlátky, zvědavými selátky či ukřičenými slepicemi. Nakoukli jsme i do přilehlé svíčkárny, která na nás bude čekat  o Velikonocích.

Výlet byl báječný, chutný, voňavý a velmi poučný. Těšíme se na další!

Ani jsme netušili, kolik anglických písniček už jsme se od začátku roku naučili – díky muzikantskému týdnu jsme měli možnost si je téměř všechny zopakovat.

Celé jedno dopoledne jsme se věnovali notám a při hře na piano společně procvičovali anglické DoReMi. To se také stalo písní dne ( Do Re Mi – Sound of music ). Kromě piana jsme si také ukázali obrázky dalších hudbeních nástrojů a poctivě se snažili vyslovit jejich jména v angličtině.

Závěr týdne a obzvláště pátek byl dnes lásky a tudíž anglické I love you znělo nejen z písniček, ale i mezi námi všemi.

Láskyplný valentýnský víkend, my se příští týden těšíme na masopustní dovádění.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Zahráli jsme si hry na přání, vyzkoušeli jsme jak nám zní naše tělo a zjistili jsme, že se na něj dá také krásně muzicírovat.

Tvoření: Přípravy na Masopust vrcholí, tak jsme se pustili do výroby masopustních klobouků. Ty naše vznikly ze starých čepic a jsou perfektně nazdobené. To bude příští týden paráda!

Muzicírování: Bylo také v masopustním duchu přezpívali jsme si písničky do průvodu masek a vyzkoušeli jsme zpívat dvojhlasně. Šlo nám to SKVĚLE!

Sportovní klub: Po velkém sladkém výletu jsme se věnovali hlavně relaxaci. Ale zahráli jsme si společně také hru Honzo vstávej!, aby toho klidu nebylo příliš…