Muzicírování…. 8.-12.2.2016 Ú

12. 2. 2016 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se s dětmi vydali za poznáním hudby z celého světa.

V pondělí jsme s celou školkou byli v čokoládovně, kde si děti měly možnost vyrobit vlastní  čokoládu a ozdobit ji  různými druhy ovoce, ořechů atd. Také jsme navštívili místní farmu zvířat, která byla opravdu velkolepá. Děti si mohly samy pohladit některá zvířátka, a to pro ně byl velký zážitek.  Mamince  a tatínkovi každý přivezl srdíčko či tabulku čokolády vyrobenou dle vlastní fantazie.

V úterý jsme již cestovali po světě za hudbou. První zastávka byla v Číně. V IT ukázce a také na globusu jsme si ukázali, kde tato země leží a jaká hudba se zde po tisíciletí hraje. Zároveň jsme si povídali o tom, jak taková hudba vlastně vznikla. Za pomocí zvuků přírody jsme pozoravali, jak  hudba asi  vznikala. A vyráběli jsme flétničku z brček.

Ve středu jsme si povídali o Africké hudbě a  pak si vyrobili perkusně hudební nástroje, kazú, rumba kelímek, který si pak děti hojně užily a také odnesly domů.

Děti dostaly úkol přinést z třídy cokoliv, co má zvuk, na co by mohly zahrát. Děti se rozprchly po třídě a přinášely všechny zvučné i vrzající předměty, na které jsme potom jammovali.  V anglickém jazyce jsme celý týden mimo jiné procvičovali osobní zájmena.

Ve čtvrtek  ráno jsme tancovali na africkou hudbu a potom jsme měli logopedickou minutku  a didaktické hry.

V pátek jsme si společně s Lištičkami zahráli dramatické hry a divadlo. Všechny děti, včetně malých se zapojily,  vytvořily tak inspirativní atmosféru tohoto dne.

Tento týden jsme měli úžasné téma „Muzicírování“.

V pondělí jsme odjeli autobusem na skvělý výlet do čokoládovny v Šestajovicích. Každý z nás si vyzkoušel, jak se odlévá tabulka čokolády, sami jsme si ji s láskou ozdobili. Čokoláda byla pro maminky a tatínky k Valentýnu. Také jsme pomalovali barevnými čoko – polevami čokoládové srdce a dostali jsme čokoládku do mléka. Poté, co jsme si prohlédli mini ZOO a pomazlili se s mini poníky, jsme se vrátili zpátky do školky plní nádherných zážitků.

V úterý jsme si rozdali Orffovy nástroje a zkusili si zahrát na muzikantskou rodinu.

Ve středu jsme se vypravili za našimi předky a zjistili jsme, jak vlastně vznikaly písničky a jak se to přihodilo, že někdo vymyslel hudební nástroj, jak takový nástroj asi vypadal…atd. Vyzkoušeli jsme si hru na tělo u lidových písniček a moc se nám to líbilo.

Ve čtvrtek jsme si postavili opičí dráhu a paní učitelky se nestačily divit, jak jsme šikovné 🙂

Poté jsme si opět společně zamuzicírovali, a protože se nám hra s nástroji a s notičkami velice líbila, vyrobili jsme si notu z natrhaných papírků. V pátek jsme si vše zopakovali, procvičili jsme si v rámci logopedické prevence jazýčky a mluvidla a pohráli si s hláskou „G“

Angličtina :

Celý týden jsme se věnovali slovní zásobě a hrám na téma „Rodina“ . Hry jsme hráli na interaktivní tabuli, zapojili jsme i hudební nástroje a zazpívali si písničku o rodině. Jde nám to moc hezky.

Už se moc těšíme na příští týden, který máme doslova nabitý zajímavými a báječnými akcemi:-)

Příjemný víkend všem.

Rytmika

Zatančili jsme si se šátky. Zapojili se i kluci a tak máme klučičí šátky. Děti si zahrály na vystoupení jednotlivců v break dance. Hrou na tělo jsme rytmizovali známé dětské písničky. Hlavní náplní kroužku byl nácvik tanečku Na šáteček, který děti zvládly výborně.

Hudební kroužek

Děti si zahrály na pianino a současně naladily své hlásky. Hlavním tématem byly noty a tak jsme se seznámili s notovou osnovou, prstíkem jsme obtahovali houslový klíč a přilepili jsme noty, které jsme nejen pojmenovali, ale i zazpívali. S kytarou jsme nacvičovali písničku Svatá Dorota a zopakovali si známé písničky.

Tvořivá dílna

Tento týden jsme vyráběli čepičky na masopustní průvod. Masopustní průvod je přehlídka masek a muzikantského umění. Použili jsme papír na čepici, který jsme ozdobili kamínky, korálky a mašličkami.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme na téma muzicírování. Zacvičili jsme si jógová cvičení. Udělali hadrové panáky na uvolnění a závody v běhu. Tentokrát obíhanou. Kdo chtěl zahrál si fotbal.