Planeta Země…28.5.-1.6.2018 Ú

1. 6. 2018 | Kronika - Jirny

Sovičky

Přestože máme plné ruce s přípravou na Zahradní slavnost, téma „Planeta Země“ nesmí být opomenuto. Naším průvodcem byla zajímavá videa, která nám přiblížila, co se může dít v jiných částech světa, videa sopky během erupce či tornád byla pro nás fascinující. Nechybělo téma „Jak chránit naši planetu“ – nevěřili byste, kolik toho naše děti znají a co vše navrhly! 🙂

Logopedie: opakování Č, Š, Ž
Grafomotorika: přerušovaný horizont

Angličtina: rozšířili jsme slovní zásobu týkající se tématu „Earth“ – hlavním tématem byli lidé, zvířata a rostliny na jednotlivých kontinentech. Stěžejní píseň pro tento týden zní: „The Planet Earth song“.

Lištičky

Naše Lištičky moc dobře vědí jak se správně chovat, abychom naši planetu chránili a chovali se k ní hezky, protože pokud bychom to nedělali, „vrátí“ nám to. 🙂 Veškeré nabyté vědomosti jsme si opakovali i během procházek venku, především během her v lese. Velikým pomocníkem nám byla IT tabule, která nám poskytla mnoho zajímavých příběhů o naší planetě.

Angličtina: další týden plný zážitků a vědomostí je za námi. Začali jsme pěknou birthday party a skončili zábavou na naší zahradě – slavili jsme Den dětí! Nechyběla nová slovní zásoba týkající se naší planety a zopakování „dobrých skutků“ vůči ní.

Hudební a taneční kroužek: s dětmi pracujeme na hře, kterou budete moci vidět na zahradní slavnosti, která se koná 12.6.2018 od 16h. Také jsme si s dětmi pustili klipy písní, ve kterých je námětem “naše planeta”. Vysvětlili jsme si, že i zpěváci a skladatelé můžou být důležitým zdrojem motivace, především jejich texty, abychom se k naší Zemi chovali s láskou a úctou. Např. Michael Jackson – píseň Earth Song.
Kroužek zpěvu: na kroužku zpěvu procvičujeme solmizační slabiky v intonačních cvičeních. Děti si také zahrály hudební hry na tyče Boomwhackers. A nacvičujeme výrazovou/ přednesovou píseň Koulelo se koulelo.

Výtvarný kroužek:  pomocí ručiček našich dětiček jsme vyráběli roztomilé rybičky. 🙂
Sportovní kroužek: v těchto teplých dnech jsme tělíčka protáhli především prostřednictvím jógy, zahráli si na zvířátka a u relaxace poznávali různé zvuky.