Planeta Země… 29.5.-2.6.2017 B

2. 6. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl především o naší planetě Zemi. Povídali jsme si o slunci, o prostředí na naší zemi,gravitaci, ale i o přírodě, která je všude kolem nás.

V pondělí nás navštívila hudebnice Lenka Hamajdová se svým doprovodným programem The Friends from ZOO. Byla to paráda a moc hezky jsme si zazpívali. Kašírováním jsme ve dvojicích vytvořili zeměkoule, které nám budou zdobit školku. Na plavání jsme se učili skákání do vody. Bylo k vidění i pár krásných šipek, ale i pár placáků.:-)

Čtvrteční den dětí byl vážně parádní. Skvělé počasí, dobrá nálada, velké výkony a zasloužený potlesk pro všechny účastníky. Soutěžilo se v hodu na cíl, rovnováze a vyzkoušeli jsme si také jak se by se nám běhalo měli bychom tři nohy.:-) Po zásluze byl pro všechny připraven skákací hrad.

Již teď se těšíme na další týden.

S Delfínky jsme nyní v měsíci červnu začali cestovat. Nejdříve jsme se vydali do vesmíru podívat se na planetu Zemi naučit se / zopakovat si některá slovíčka. (Earth, Sun,planet, colours – blue,green,brown etc.). Později jsme si pověděli, co všechno na Zemi najdeme, jako například světadíly, oceány, řeky, hory atd.(continents, oceans, rivers,mountans…). Světadíly jsme si ukázali i pojmenovali a pokusili se poznat dle tvaru a velikosti. V neposlední řadě došlo i na cestování samotné, konkrétně s knížkou Bear on a bike, ve které náš známý kamarád medvěd cestuje různými prostředky na zajímavá místa.

Anglický klub

V pondělí si děti zopakovaly již naučené hlásky a psaní slov z těchto hlásek složených. Poté se vrhly na geometrické tvary při zajímavé aktivitě s gumičkami. Ve středu jsme si zopakovali nejen protiklady, ale hlavně obsah nové knihy Jack and the flum flum tree, tentokrát s pomocí psaných slov na kartičkách. Děti začaly představovat své oblíbené knihy přinesené z domova.

Tento krásný sluneční týden jsme si s Žabičkami povídali o naší planetě Zemi. Dozvěděli jsme se, co znamenají barvy na mapě, co najdeme všechno na naší Zemi. Povídali jsme si o kontinentech a naučili jsme se pěknou tematickou písničku, která nás naučila jak se tyto světadíly jmenují. Povídali jsme si o tom, jak je důležité naší Zemi chránit před nepříznivými vlivy, proč je nutné chránit přírodu a jakým způsobem to lze provádět. K této příležitosti jsme se naučili další píseň „Chválím tě země má“, kterou mají děti moc rády! 🙂 Třešničkou na dortu, byla oslava Dne dětí, na který se všichni těšili. Ozdobili jsme si školu balónky a pro děti byly připraveny disciplíny, při kterých si procvičily hrubou a jemnou motoriku, koordinaci a střelbu na terč. Bylo to super! Nakonec měli všichni možnost si zaskákat na skákacím hradu a za svou velkou snahu získali balíčky plný dobrůtek.

Rytmika, tanečky, dramaťák

Hráli jsme letní hry na zahradě a pracovali na překvapení pro vás!

Tvoření

Vyráběli jsme parádní červenou lokomotivu a vypadá skvěle. 🙂

Muzicírování

Na zahradě jsme si, kromě velice oblíbené Chválím tě země má… zazpívali i spoustu dalších školkových hitů.

Sportovní klub

Den dětí jsme odpoledne slavili motokrosovým závodem, vyhráli všichni zúčastnění.

Věda je zábava

Zkoumali jsme odraz světla a solární energii. Zahrada nám dokonale posloužila jako vědecká laboratoř.